Reacties op het vorige nummer De Fakkeldragersdag Nico Kaas schreef ons het volgende over de Fakkeldra gersdag. In "Van Otterplaat tot Groenveldsweid" van oktober 2007 wordt op blz. 22 de vraag gesteld "Wat was een fakkeldragersdag?" Dit is wat ik na enig speuren op het internet vond: De PvdA hield in de jaren vijftig jaarlijks een dag voor het partijkader. Die dag werd Fakkeldragersdag genoemd en werd gehouden in Utrecht. Deze informatie leid ik af uit een bericht in Trouw van 24 augustus 2007, citaat: In het najaar van 1958 greep PvdA-fractieleider Jaap Burger de jaarlijkse Fakkeldragersdag van zijn partij aan om de druk op het wankele vierde kabinet-Drees op te voeren. De dag, in het leven geroepen om de socialistische vlam brandend en de gelederen strijdbaar te houden, leende zich daar bij uitstek voor. Burger nam afstand van het kabinetsbeleid en formuleerde een aantal nieuwe en onmogelijke eisen. Nog geen maand later viel de ploeg." De PvdA-kaderleden kregen kennelijk een vaantje, mis schien de voorloper van de tegenwoordige badge... Zo, nu weten we in ieder geval waarom Reyer Stins, de man van mevrouw Stins-Kouwen, destijds dit vaantje heeft gekregen. Het leven van Jacob Kossen Bij het artikel van Jaap Kroon over het leven van Jacob Kossen, was een foto afgedrukt van de 2000e spoorwa gon van de Firma Rens Slot. De foto diende als illustratie over het leven van Jacob Kossen en de andere personen werden niet genoemd. We drukken hierbij alsnog de foto van 19 februari 1912 af met vermelding van alle namen. Van links naar rechts zien we: l.Chef Dantuma van het station Broek op Langedijk, 2.Jan Bakker, 3.Willem Dekker, 4.Jacob Kossen, 5.Kees Bakker, 6.Louw Doorn, 7.Dirk Bakker of Piet Schoen, 8.Jan Smak, 9.Jaap Bakker, lO.Piet Gootjes, ll.Jaap Blom, 12.Cor Kaas, 13.Louw Bodegra ven, 14.Simon Goudsblom, 15.Jan Slot, 16.Arie Blom, 17.Kees Stam. Oktober 2008 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 6