De kleine musea in Langedijk werken samen Historisch gemaal Kerk- en Dergmeer in Oudkarspel De Dergmeer werd voor 1542 drooggelegd en was daar mee waarschijnlijk de eerste droogmakerij van Neder land en misschien wel van de wereld! Daarom moet dit unieke stukje grond met gemaaltje behouden blijven. Het trekt nu nog geen belangstellenden maar het is een leuk object om bijvoorbeeld op te nemen in een Langedijker fietstocht. Daarom heeft Björn de Vries, eigenaar van de molenaarswoning, gemaaltje en grond, zich graag aange sloten bij deze groep van Kleine Musea. Museum Het Oude Ambacht" in Oudkarspel Op het terrein van voormalige houthandel Eecen (nu: PontMeyer) staat een ontzettend leuk museum, bomvol met oude gereedschappen en instrumenten. Op verzoek is dit museum te bezichtigen. De heer Eecen vertelt dan graag over de vele generaties Eecen die hier in Oud karspel een prachtig bedrijf hebben opgebouwd en laat daarbij met veel vakmanschap de werking zien van de vele verzamelde gereedschappen. Wij denken als Samenwerkende Kleine Musea een belang rijke bijdrage te kunnen leveren aan de verdere ontwikke ling van het toerisme in Langedijk. We denken daarbij bij voorbeeld aan naamsbekendheid door middel van folders en boekjes, aan wandel- en fietsroutes waarin de musea genoemd worden en aan de gezamenlijke aanpak van pro blemen zodat we ieder voor zich meer bezoekers kunnen trekken. Een voorbeeld van een gezamenlijk probleem is de opslag van historische materialen. Vrijwel allemaal kampen we met dit probleem. De gezamenlijke aanpak en deelname in het Platform hebben er inmiddels toe bijgedragen dat dit opslagprobleem op de agenda van de gemeente Langedijk staat en momenteel wordt er gezocht naar een oplossing. Zo zie je maar weer: Samen bereik je meer dan alleen. Florte over 't pad Troin lag aldeur overhoop met de bure d'r overloop. Almaar florte boi heur over 't pad, ze werd 't zo verlegen zat. Ze vroeg een goeie vrind om reid Die zee:,,Noh, weet je wat ik deid, ik nam maar 'rs een advocaat den raak je zeker an de praat." Drie weke later toen zee Troin: ,,Je zee dat zeker voor de goin. 'k heb nou drie flessies op bedat, ze florte aldeur nag op 't pad. Jan IJff Oktober 2008 49

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 50