De verkaveling in de bebouwde kom Op deze luchtfoto, genomen uit zuidelijk richting, zien we middenonder de Broeker Veiling. Het gebied rechtsboven is een deel van het besproken Oosterdelgebied vijftal types woningen. Dit bleek even te lukken, maar toen later de hypotheekren te snel steeg, was er maar weinig belang stelling meer bij de kopers. In de beginja ren '80 steeg de hypotheekrente zelfs naar 11 tot 12%. De BOHAN is toen overgestapt op een andere methode: men kon zelf een eiland kopen en er naar eigen keuze en ontwerp een huis op laten bouwen. Het resultaat is dat er nu een grote variatie aan woningty pes bestaat. Gelukkig maar. Het Oosterdelgebied werd in het begin ook wel eens 'het Kangoeroegebied' (gro te sprongen, lege buidels) genoemd mede gezien de al genoemde hoge hypotheek rente in die tijd. Met de huidige huizen prijzen lijkt het of de buidels inmiddels overstromen. Het kan niet op. Voor belangstellenden nog dit. De ge meente Langedijk heeft in 1967 een foto verkenning laten uitvoeren door het ste denbouwkundig bureau Wieger Bruin, Vink en Van de Kuilen. Honderden foto's van vóór de verkaveling liggen in zeven banden verzameld in 't Regthuis. Kom maar eens langs, jullie zijn van harte wel kom. De foto's bij dit verhaal zijn, tenzij anders vermeld, genomen door mevr. De Waard- Goudsblom. Wij bedanken de fam. De Waard voor het beschikbaar stellen. De eerste huizen aan de Koperwiek en Karekiet ten zuiden van het Kerkepad, later Langebalkweg. (foto Cor Oudendijk) van de eilanden. Namens de gemeente gingen wethouder De Boer en schrijver dezes besprekin gen voeren met de standorganisaties Hollandse Mij van Landbouw, de CBTB en de LTB. Ook met de kerken en met de eigenaar van de meeste ei landen Staatsbosbeheer SBL werd gepraat. De onderhandelingen zijn redelijk goed ver lopen. Staatsbosbeheer wilde niet de eilanden verkopen, wel ruilen. Hieruit volgde dat Staats bosbeheer het zuidelijk deel van het Oosterdel benoemde tot stiltegebied zonder bebouwing, waarin slechts beperkt mocht worden gevaren. De eerste woningen verschenen aan de Koper wiek en de Karekiet. Later bracht BOHAN een Eén van de langste bruggen voerde naar 'De Banscheiding op de grens plan op tafel waarbij men mocht kiezen uit een van Zuid-Scharwoude en Broek 46 Oktober 2008

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 47