Huis van Bonnet uit as herrezen Vanwege de 2e Wereldoorlog is het pand nog ingericht als noodhospitaal, maar daar is het nooit (intensief) voor gebruikt. Het archief van verzekeraar De Noordhollland- sche van 1816 is er ook nog tijdelijk in opgeslagen. Mr. C.P. Eecen, de directeur, was namelijk getrouwd met een Slot, familie van Rens Slot. De bovenverdieping is nog bewoond door de familie Vroegop (1946-1957), toen het beneden kleuterschool was in de jaren vijftig. Moeder Vroegop (woont in huize Hori zon) maakte de school schoon en zorgde dat de kerkgan gers van de artikel 31 gemeente er terecht konden. Toen een nieuwe kleuterschool gebouwd werd, verliet de school het pand. Het gebouw wisselde van eigenaar en raakte in verval. Een groep jongeren trok er in de zestiger jaren - de flo- werpowertijd - tijdelijk in onder de naam 'de Gunners'. De gordijnen hingen altijd dicht en er werd wiet en drugs gebruikt. Daarna verpauperde het snel. Het huis van Bonnet in de tijd dat het 'de Gunner' heette (foto archief St. Langedijker Verleden) Bewoners De familie De Bruijn bewoont het huis vanaf november 1996 en maakte toen meteen kennis met de buurt, want het was met St. Maarten. Verdere bewoners waren huis arts Dokter Both, de families Van Arkel, Van der Molen en Prins. In week 22 van 2007 kwam eindelijk iemand langs om het gas, water, elektriciteit en de telefoon aan te sluiten.Tot die tijd werd er nog gekampeerd in het huis en moest er bij de buren worden gewassen. Het huis weer in volle glorie hersteld Bronnen: Familie Vroegop De huidige bewoners Gemeente Langedijk Foto's: Marinus Rintel (tenzij ander vermeld) 40 Oktober 2008

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 41