I Jan IJff ooirwooM. ii Jrieiriiiiieiriiis Wietze Dreijer De expositie in 't Regthuis was in dit jaar gewijd aan het onderwijs van de lagere scholen vanaf 1900. Tevens is er enige aandacht geschonken aan het tweehonderdjarig be staan van het huidige Regthuis. Een uitgebreider artikel over dit pand treft u elders in dit blad aan. Was het jaar 2007 voor onze stichting een redelijk goed jaar, dit jaar is na een zeer geslaagde opening op 5 april, door meester Joop Engeringh, daarna slecht verlopen. Twee dagen na de opening kwamen we tot de ontdek king dat er in de nacht van 7 op 8 april was ingebroken. Hierbij zijn veel kostbare voorwerpen uit grootmoeders kamertje gestolen en is de computer, welke op de zolder verdieping stond, meegenomen. De schade van de mee genomen voorwerpen, inclusief het kasgeld, is geschat op 5000 euro. Gelukkig zijn wij hiertegen goed verze kerd, maar de ontvreemde voorwerpen krijgen we jam mer genoeg niet meer terug. Het zal u wellicht zijn opgevallen dat het adres van het secretariaat is gewijzigd. Met de verhuizing van Cor Oudendijk naar Nieuwe Niedorp vonden wij het niet gewenst om het secretariaat buiten de grenzen van Lan- gedijk te vestigen. Het nieuwe adres is nu op Het Mat 5 in Broek op Langedijk en wordt beheerd door Rien van Zuijlen. Cor blijft nog wel tot nader order notuleren. Er dient zich nog een wijziging aan in het bestuur. Nadat Jan IJff wat gas terug wilde nemen, kwam hij eind 1998 bij mij met de vraag: "Wietze, zou jij mijn plaats als be stuurslid willen innemen?" Aangezien ik in 1999 met de VUT ging, leek mij dit wel een leuke invulling van mijn vrijetijdsbesteding. Ik heb de uitnodiging dan ook met plezier aangenomen. Ik heb de bestuursfunctie tien jaar mogen vervullen, waarvan vijf jaar als voorzitter. Vanwege gehoorproblemen heb ik met zeer veel pijn in mijn hart besloten om mijn functie per 31 december 2008 neer te leggen. Mijn beoogde opvolger zal dan Cor Ou dendijk zijn, waarbij Rien van Zuijlen dan volledig se cretaris wordt. Ik blijf wel meehelpen om hand- en span diensten te verrichten. Tevens zal ik het suppoostenwerk blijven doen zodat ik u nog vele jaren in 't Regthuis hoop te ontmoeten. Tot slot hoop ik dat deze 'Otterplaat' weer vele leuke her inneringen bij u mag oproepen uit het Langedijker Verle den en ik wens u daarbij veel leesplezier. Cor Oudendijk Jan IJff, zoals velen hem hebben gekend Op 25 oktober 2007 ontviel ons Jan IJff, initiatiefnemer, mede-oprichter, oud-bestuurslid en erelid van de Stichting Langedijker Verleden. Hij bereikte de leeftijd van 90 jaar. Op zich een respectabele leeftijd, maar iedereen die Jan ge kend heeft, weet dat hij tot op zijn hoge leeftijd actief bleef en een vraagbaak was op vele gebieden. Jan kwam op 1 augustus 1917 ter wereld in het gezin van Gerard IJff en Hillegonda van Exter. Zijn wieg stond aan de Luizeknip waar vader IJff slager was. Jan had bij zijn geboorte al een zuster, Clazien. Vader Gerard was later tuinder en Jan vond het als jongen heerlijk om in de Woud- meer en het Diepegat te bivakkeren. Toch trad hij niet in vaders voetsporen. Mede op aandringen van zijn moeder, die een broer had met een timmerbedrijf in Bergen, koos hij voor het vak van timmerman. Via diverse leermeesters en timmerbazen, van welke sommige in Haarlem, beland de Jan bij de firma Klinkert in Noord-Scharwoude. Inmiddels had hij zijn toekomstige echtgenote Grietje Kep- pel ontmoet, geboren in Noord-Scharwoude. Met heel veel inzet en toewijding zijn we er weer in ge slaagd een zeer variabele Van Otterplaat tot Groenvelds- weid te mogen presenteren. Het is alweer de 14e jaargang en wij hebben uit de vele reacties gemerkt dat u ons blad met plezier leest. Ik hoop dat dit nu ook weer zo mag zijn. 2 Oktober 2008

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 3