H us van Bonnet ut as herrezen Marinus Rintel Inleiding Het huis van Bonnet dat in 1916 is gebouwd, is in 2007 uit haar as herrezen. De bewoners, notaris Jaap de Bruijn en familie zijn inclusief geiten en kippen, weer terug. Bijna alle, want één kip is broeds en is op Koninginnedag 'uit gerekend'. En een aantal teruggekeerde hanen zal bin nenkort weer verhuizen, want die begonnen voor dag en dauw al te kraaien. De naamplaat van de familie De Bruijn Geen GWE Sinds 30 maart 2007 kampeerde het gezin in huis. Water, gas en elektra moesten nog steeds worden aangesloten. En de vloerbedekking was er ook nog niet. Er werd gekookt op een kampeerstelletje en gedoucht bij de buren. De familie tapte water en stroom af van 'de bouwunit'. De bestelling voor GWE was al in januari gedaan, maar door interne mis communicatie wilde de realisatie maar niet lukken volgens bewoonster Conny de Bruijn. ,,We staan zelfs verkeerd in de boeken en de ene hand weet niet wat de andere doet. Over de buren hebben we bepaald niet te klagen. Die zijn allemaal heel hulpvaardig voor ons. Schatjes zijn het! We krijgen alles te leen van TV's tot kachels en videorecorders." Een grote uitslaande brand had in de nacht van 5 op 6 april 2006 hun huis, het karakteristieke pand aan de Dorpsstraat 134 in Broek op Langedijk, volledig in de as gelegd. Het pand, bekend onder de naam Villa van Bonnet was de laat ste jaren juist grondig opgeknapt. Een trieste aanblik was alles wat restte. Dankbaar De familie is de redders nog elke dag dankbaar. ,,We slie pen op zolder en als de twee mannen, Orban Percin en Marcel Wokke, de deur niet hadden ingetrapt en het op een schreeuwen hadden gezet, waren we er nu niet meer." Maar dat nu juist dit moest gebeuren na een jarenlange grondige renovatie is voor hen wel een buitengewoon har de klap. „Fantastisch dat het nu in oude luister is en wordt hersteld," zegt iedereen die je spreekt. ,,En inclusief zijbal kon dat al tijden ontbrak." Afgezien van de buitenmuren is alles van vloer tot dak volledig vernieuwd, inclusief wa terleiding, gasaansluiting en stroomvoorziening. Want bijna niets van het oorspronkelijke houtwerk bleek nog te redden. Een trieste aanblik van het door brand verwoeste huis van Bonnet Het balkon kwam ook weer terug 38 Oktober 2008

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 39