hT ie ge ene ijkeni De bijziende vroedvrouw van Oudkarspel Onmiddellijk wordt Mej. Wijaarda, verloskundige in Noord - Scharwoude, tijdelijk aangesteld. Er komt een oproep voor sollicitanten voor deze betrekking voor het jaarsalaris van nog steeds fl 225,- en op 26 maart 1907 valt de keus op mej. Schuitmaker uit Heerenveen. Ze zal half april beginnen en per die datum zal mej. Wijaarda eervol worden ontslagen. Bronnen: Regionaal Archief Alkmaar: inventaris van het archief van de gemeente Oudkarspel 1811-1942, inventarisnummer 12, notulen gemeenteraad Idem, inventarisnummer 18, notulen B W van 4 december 1899 Idem, geboorteregister gemeente Oudkarspel 1833 -1842 Idem, overlijdensregister gemeente Oudkarspel 1903 - 1912 Idem, ingekomen stukken 1907 Idem, ingekomen stukken 1908 Cor Oudendijk Cees van der Weerd Jr bespeelt hier de trombone die ooit door zijn opa en naamgenoot werd bespeeld. Een opvallende gelijkenis. Op de achtergrond een foto uit 1957 met Cees v.d Weerd Sr op trombone, Jan Oudendijk op saxofoon en Arie Kuin op het accor deon na afloop van de operette 'Der Bettelstudent' door operettevereniging 'Caecilia'. De oude trombone werd na het over lijden van Cees van der Weerd als een familiestuk gekoesterd. Totdat het beter leek om het instrument voor het nage slacht te laten bewaren in 't Regthuis. De trombone staat nu naast de saxo foons van Jan Oudendijk. Begin 2007 kreeg de Stichting Langedijker Verleden een tele foontje van de familie J.van der Weerd uit Zuid-Scharwou- de. Voor 't Regthuis hadden ze een paar leuke Langedijker zaken bewaard. Het eerste was een lange hoosnap, ook wel houten gieter genoemd, om destijds plantenbanen met kool water uit sloot te geven. Het tweede stuk was van heel andere aard: een trombone die had toebehoord aan de vader van Jan, Cees van der Weerd. De familie Van der Weerd is van huis uit erg muzi kaal. Cees van der Weerd werd als vierde kind, uit een gezin van acht kinderen, geboren in 1893 te Kampen en overleed in 1966 te Langedijk. Hij speelde bij de fanfare Kunst na Ar beid in Zuid-Scharwoude. In diverse bezettingen speelde hij ook altijd bij bal na, o.a met Jan Oudendijk en Arie Kuin of met Jan Oudendijk en Piet Hartland, na de operette te Noord-Scharwoude, vaak tot in de vroege uren. De zonen Jan en Maarten waren ook met hetzelfde muziekvirus besmet geraakt en maakten ook een aardig mopje muziek. Jan heeft ook in Kunst na Arbeid ge speeld en speelde hier de kleine trom. Hij speelde samen met zijn zonen, Cees die eerste bugel speelde en Dirk bespeelde de bas. Ook twee kleindochters van Jan zaten bij de fanfare. Petra die de sax be speelde en Janneke bugel. Deze laatste is nu zangeres in een bekende Noord-Hol landse groep, genaamd Sesam. uur in de gemeenteraadsvergadering besproken en dat lijkt bijzonder. De aangifte van overlijden is echter ook altijd op datzelfde gemeentehuis en de daar aanwezige veldwachter Prijs was als tweede getuige gevraagd, dus dit nieuws gaat snel. Einde verhaal, ware het niet dat mej. Schuitmaker al na enkele maanden laat weten van fl 225,- niet te kunnen bestaan. Ze vraagt opslag en wil fl 350,- i.p.v. fl 225,- Dit is toch wel een fors hoger bedrag en dat wil de raad niet betalen. Enkele vergaderingen verder is er toch een mooie oplossing: voor 1908 komt er een gratificatie van fl 75,- en na bepaling van de omvang van haar praktijk wordt haar traktement geregeld. De gemeenteraad van 11 augustus 1908 rondt deze kwes tie verder af met een salarisverhoging van fl 25,- naar fl 250,- m.i.v. 1907, hoger gaan ze niet. En de verloskundige, die legt zich erbij neer en bedankt in oktober 1908 zelfs voor de toegekende salarisverhoging! Maar dan heet ze ook Zaagman-Schuitmaker en is het een tweede inkomen geworden Oktober 2008 35

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 36