3^ Aris Berkhout, de beste kolver ooit Karikatuur van Aris. Krantenberichten over het kolven werden vaak opgesierd met getekende portretten. Van Aris is een aantal van deze prentjes bekend. meKEuta uit zuid-scwa^.- WOU DE (COL PT ALÏ7JAAJÏ Aris heeft zich verder gedurende ongeveer dertig jaar verdienstelijk gemaakt als markeur van de Kolf- bond. Een markeur beoordeelt of een bal aan is of mis en hoeveel punten de kolver voor iedere klap krijgt. Op bijna 77-jarige leeftijd is hij hiermee gestopt. Het kolven heeft hij volgehouden tot een paar jaar voor zijn dood. Bijna tachtig jaar heeft hij zich met de kolfsport bezig gehouden en dat is op zich al een bijzondere prestatie. Als dank voor zijn vele verdien sten is hij benoemd tot erelid van de Nederlandsche Kolfbond. Slot Als je Aris ontmoette, had je niet de indruk dat je te maken had met een nationaal kampioen. Hij bleef gewoon wie hij was. Hij was een aardige, vriendelijke man die hield van het leven. Kolvers beschouwen elkaar als vrienden en ik denk dat die vriendschap minstens zo be langrijk voor hem was als zijn kam pioenstitels. Aris met onafscheidelijke sigaar. Op deze foto is Aris naar schatting 75 jaar. De prachtige Jugendstil-klok die Aris Zilveren molen, gewonnen door Aris en met kolven heeft gewonnen. De klok nu in bezit van zijn kleindochter Nel. tikt nog steeds en hangt nu in de huis- (foto Nel de Hart-Berkhout) kamer van zijn kleindochter Nel. (foto Nel de Hart-Berkhout) Geraadpleegd: Archief Nederlandsche Kolfbond (Westfries Archief Hoorn) Met dank aan: Nel de Hart-Berkhout te Venhuizen en Ma rian Berkhout te Slootdorp 16 Oktober 2008 ^(<.'•3 D&HK.HOUT

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 17