Meester Veenstra vertelt De kinderen moesten het zelf op het plein oplossen. Als de bel ging, kwam de gehele ploeg naar binnen rennen. Het duurde dan ook niet lang of het eerste meisje werd door de glasruit gedrukt en kwam in onze binnentuin terecht. Broek stuk, been stuk. In 1969, toen wij in de Gladiolenstraat woonden haalde deze meester de akte i (tekenen) en in 1970 de akte r (handenarbeid) en het E.H.B.O.-diploma, zodat ik bij ongelukjes op school of plein kon helpen. niet gauw vergeten. Op 1 juli 1962 was ik al lid geworden van deze vakbeweging en ik ging vol goede moed naar de vergadering in Zuid-Scharwoude. We vergaderden in de Koog en we waren met z'n drieën: meester Kriek, meester Boon van de lagere school in Oudkarspel en ondergete kende. Na een korte huishoudelijke vergadering liet de heer Boon zijn dia's zien: over zijn reis naar Moskou. Onze dochter Els ging naar de plaatselijke kleuterschool, naast de kerk en zij speelde vaak met ons buurmeisje Gerie van der Plas. Laatstgenoemde had haar ook zo lief geholpen bij haar eerste stapjes. De plaats, waar we met onze kleine kever steeds op weg gingen, zelfs met een bedje achter de achterbank, waar de jongste van ons heerlijk lag te slapen. Daar, waar de vaarpolder werd veranderd in een rijpolder. Je kon zo mooi van het ene eiland bij de Dorpsstraat over de hoge brug, dwars door een boet naar een ander eiland lopen. Zeer bijzonder en mooi. Waar we veel fami lie hadden ontvangen en onze twee kinderen waren geboren. We lieten alles achter, je zou er sentimenteel van worden. Misschien later maar een boek over schrijven en dan alles mooi in chronologische volgorde opschrijven. Het team van de school bestond in 1971 uit (van links naar rechts) de heer Jan Klanderman, Frits Endstra, juf Dekker, juf Hoveling en Geert Veenstra In onze mooie hal met zijn prachtige muurtekening, wer den kistjes geplaatst. Wij mochten ze met ouders op onze vrije zaterdag verven en daar werden alle leesboe ken ingestopt. Dat was onze bibliotheek. De ouders wer den voortaan in een kerkge bouw ontvangen als er iets mee te delen was. Na deze periode werd schrijver dezes directeur van de openbare basisschool De Meerpaal te Anna Paulowna. Ik heb afscheid van het onder wijs genomen op 16 april 1997. Meer dan 50 jaar naar school gegaan en meer dan 1000 kinderen gehad en dat kunnen niet veel vrouwen zeggen. Herinneringen Zeven jaren had ik in de Langedijk prettig gewerkt. Ik had samen met mijn vader de tuin aangelegd. We hadden tuinhekjes ge plaatst, zodat onze kleine Thijs er niet uitkon. Wat hadden we fijn met elkaar gevoetbald in Oud karspel. Jammer, dat Jaap Naberman toen door zijn enkel ging en wat was ik gauw moe. Ook de vergaderingen van de Onderwijsbond zal ik Een klassenfoto uit 1971 van de gecombineerde klassen 3 en 4 Oktober 2008 11

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2008 | | pagina 12