Fijne Vleesch waren en Worstsoorten Einde van het tijdperk 'Slagerij Kuilboer' pen, vandaar dat hij fl 1500,- leende van de spekslager Kuhn uit Alkmaar tegen 4,5% per jaar. Bij notaris Gottmer in Obdam werd de schuld vastgelegd. Ter meerdere zekerstelling stond vader Kuilboer garant voor de schulden van zijn zoon. Dit alles vond plaats in augustus 1907. Vanaf de overname tot aan zijn huwelijk werd Pieter gesteund en geholpen door zijn familie. Eerste generatie Op 16 februari 1908 trouwde Pieter Kuilboer met Anna van Diepen uit Grosthuizen. Het is aannemelijk dat het jonge paar tegelijkertijd de slagerij aan de Spoorstraat betrok. Het gezin kreeg in de periode 1909 tot 1925 negen kinderen. Eén over leed bij de geboorte, maar van de overige acht werden drie jon gens later slager. Deze foto werd in 1934 genomen in de slagerij van Piet de Waard aan de Molenstraat in Bergen. Links zien we Piet Kuilboer, die daar als slagersknecht op dat moment werkte. De andere twee zijn Cor van Lange en slager Piet de Waard. (foto coll. M.Slink-Kuilboer) Vlees werd zoals al eerder ver meld, steeds bezorgd en wat lag er meer voor de hand dan dat de kinderen als bezorger werden ingeschakeld. In het slagersbedrijf van Pieter Kuilboer was dat ook het geval: alle drie zonen werden vleesbezorger. Dit waren Piet, Joop en Dirk. Piet en Dirk zetten de zaak van vader in Oudkarspel voort. Joop vestigde zich als zelfstandig slager in Zuid-Scharwoude. Overigens wordt niet elke zoon van een slager ook weer slager. Drie zonen van Kuilboer beproefden hun geluk in een andere richting. VRAAGT STEEDS KUILBOER'S SPECIAAL ADRES VOOR BRUILOFT EN FEESTPARTIJ Beleefd aanbevelend, P. KUILBOER Pz. SPOORSTRAAT OUDKARSPEL In 1933 adverteerde Pieter Kuilboer op deze manier om zijn fijne vleeschwaren aan te prijzen. De oudste zoon Jan werd op 10 juli 1938 priester ge wijd in Frankrijk, in het bisdom Arras. Hij werd pas toor in Hemmes de Marck en Forst Verts, twee dorpen in de buurt van Calais. Jan overleed op 11 januari 1986 en daarna werd hij op 16 januari 1986 in zijn eigen pa rochie begraven. Zoon Cor werd ambtenaar op het ge meentehuis en jongste zoon Peter werd ambtenaar bij het Gemeenschappelijk Gasbedrijf in Alkmaar. Oudste dochter Bertha trouwde met Dirk Bisschop en begon een boerenbedrijf, eerst in West-Friesland en later in de Noordoostpolder. Jongste dochter Luus trouwde met commissionair Piet Sneekes en bleef in Langedijk wonen. Tweede generatie Pieter Kuilboer, geboren in 1912, was voorbestemd om vader Piet op te volgen. Zoals gebruikelijk leerde hij het vak bij andere slagers. Waar hij allemaal 'stage' heeft ge lopen is niet bekend, maar uit 1934 bestaat een foto waar op Piet als knecht staat afgebeeld bij slager Piet de Waard in Bergen. Piet trouwde in juli 1948 te Callantsoog met Jo van Diepen. Een half jaar daarvóór was vader Pieter overle den op de leeftijd van 65 jaar. Piet en Jo betrokken de sla gerij aan de Spoorstraat. In de jaren vijftig vestigden Piet en Dirk zich samen in de slagerij. Dirk (Theodorus) Kuilboer, geboren op 31 december 1919, was de derde zoon die slager werd. Hij vestigde zich na zijn trouwen met Janny (Adriana) Smit in 1947 achter de slagerij aan de Spoorstraat. 6 Oktober 2007

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 7