De ramp op het Alkmaarder-meer: 10 juni 1956 De brief van vader Ben. De vrouw van Arie Slikker: "Zelfs op verjaardagen waar zijn broer Klaas was (die was ook mee!), praatte hij er niet over. Hij begint nu pas echt met verwerken". Wel houden groe pen Spoor-zoekers regelmatig reünies en daar is in 2000 (met meester Kriek) stilgestaan bij de ramp. Jan de Wit, orgeldraaier geworden in Amsterdam, was toen al geruime tijd overleden, in 1988. Meester Kriek overlijdt in 2002 (bijna 99 geworden!), enkele jaren daarna is Peter Kuilman overleden. Maar zou den de overige deelnemers van 1956 elkaar opnieuw willen ontmoeten, liefst met de red der Harry erbij? Ben de Ruyter links en Arie Kliffen rechts met redder Harry in het midden, dec. 2006 Elkaar dan allerlei dingen vra gen, of vertellen, zien wat er van iedereen geworden is in die 50 jaar? Ja, die behoefte blijkt er volop te zijn. Tijd om Harry op te sporen! Dat lukt vrij snel en gelukkig heeft hij een plakboek dat door zijn moeder indertijd uitgebreid is aangelegd. In december 2006 is er in het huiscafé van Aris Bouwens een plezierige bijeenkomst, waar de ramp nog eens uitgebreid wordt besproken. Iedereen neemt daar op zijn eigen wijze aan deel. Even daarvoor zijn op de kerkhoven de slachtoffers bezocht, waar bij Wim Louwerse opvalt dat er op zijn grafsteen boven zijn naam staat, alsof het een titel is: spoor zoeker. Harry Klein (links) laat Arie Kaan zien wat hij allemaal bewaard heeft, juli 2006 Oktober 2007 63

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 64