7 le van het tijdperk agerij Kuilb oer Een drietal oproepen c t^y £^t ^5^ Kaartje W. Drees Dus mocht iemand deze jaargangen hebben, laat het a.u.b. even weten via e-mail: t.stuurman@orange.nl of bel naar: 06-25027659 zodat we misschien wat kunnen afspreken. Niet alleen mevrouw Stuurman vraagt om oude bladen 'Van Otterplaat tot Groenveldsweid', ook de heer A.Kout uit Noord-Scharwoude zou een beroep willen doen op mededonateurs van de stichting. Hij heeft namelijk zijn gehele voorraad Otterplaten uitgeleend en, u raadt het al, nooit meer teruggekregen. Wie kan hem helpen? Zijn telefoonnummer is: 0226 313046. Nog een mededeling van de redactie naar aanleiding van bovenvermelde oproepen. Op de website van de stich ting (www.langedijkerverleden.nl) zullen over enige tijd de oude jaargangen te zien zijn. Onze websitebeheerder is bezig om alle 'Van Otterplaat tot Groenveldsweid' te scannen. Tekst van artikelen en daarin afgebeelde foto's zijn dan te downloaden en uit te printen. Cor Oudendijk Inleiding Op zaterdag 26 juni 2004 sloot Peter Kuilboer met zijn vrouw Janny voor het laatst de deur van zijn slagerij in Zuid-Scharwoude. Hiermee kwam een einde aan een bijna honderdjarig tijdperk 'Slagerij Kuilboer' in Langedijk. We gaan in het hiernavolgende de familie Kuilboer langs gedurende de 20e eeuw. Het slagersvak Een vak, waarin nog een behoorlijk stuk vakmanschap vereist is, is wel het slagers vak. Het is ook heel vaak het geval dat zulke bedrijven overgaan van vader op zoon. Die vroeger vanzelfsprekende opvolging van vader op zoon is echter wel behoorlijk op de tocht komen te staan, nu het middenstan der-zijn niet meer een zodanig aantrekkelijk beroep is. Vooral de kleine middenstanders kunnen zich vaak moeilijk handhaven. In het slagersbe- drijf was het gebruik dat het hele gezin meewerkte in de zaak. Een slager heette toen "vleeschhouwer", zoals ook De slagerij hing, meer dan tegenwoordig, vol met worsten en half geslachte dieren. de naam boven de deur aangaf. Slager zijn was overigens niet altijd een vetpot, want voor een pond vet spek ving de slager zo'n honderd jaar terug 25 cent. 4 Oktober 2007 DR.W. DREES MINISTER-PRESIDENT -r-* <7h*f BEEKLAAN 502 DEN HAAG

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 5