Echtpaar Kriek in 1955 De ramp op het Alkmaarder-meer: 10 juni 1956 Herman herstellende in stoel, zijn zus stuurt Hij komt terug met een hoofdwond vanwege een kist op zijn hoofd, is eigenlijk wel moe, maar hij zorgt dat hij 's middags op tijd bij het vertrek van de groep Spoorzoekers is. Hij is namelijk één van de jeugdleiders die het water kamp tot een succes willen maken. Zijn schuitje gaat op sleeptouw mee achter de grote boot. De voorbereidingen, en wie mag er mee? Het plan is met de grote boot van schipper Van den Heerik naar het starterseiland op het Alkmaardermeer te varen. Het vertrek is zaterdag 15.00 uur bij de Mosselenbrug. Kosten: 50 cent. Voor deze keer mogen er ook vriendjes en vriendinnetjes mee om zoveel mogelijk kinderen in de gelegenheid te stellen dit feest mee te maken. Leiding is er genoeg, zes dames en zes heren, waarbij meester Kriek de hoofdleiding heeft. Met zijn echtgenote doet hij heel veel voor de vereniging en op de foto zien we dat hij bij het 10-jarig bestaan in 1955 nog uitgebreid in het zonnetje wordt gezet. In het blad "De Spoorzoeker" van 7 juni (redactie Wim Louwerse) wordt wel nadrukkelijk gezegd dat alleen jon gens en meisje mee mogen die een zwemdiploma heb ben, of bekend staan als goede zwemmers, "want we kunnen geen ongelukken riskeren". Dat leidde hier en daar tot flinke teleurstellingen, wie wilde dit nu niet meemaken? Daarom was André Kater boos ("ik kon niet zwemmen") dat hij van thuis niet mee mocht. Ida de Waard ("ik kon wel zwemmen") mocht weer niet omdat haar vader door ervaring de soms flinke golfslag niet vertrouwde. Anderen wisten het thuis juist voor elkaar te krijgen dat ze mee mochten, terwijl ze he lemaal niet konden zwemmen. Maar ach, wat kon er nu misgaan. Van den Heerik vertrekt om 15.00 uur om de rest mee te nemen die aan de overkant van de sluis van Van Lienen bij de Westerweg staat te wachten. In totaal 23 meisjes en 16 jongens varen met de 12 leiders in opperbeste stem- Firma Kuiper bij de Mosselenbrug ming en in vlot tempo naar de eindbestemming. Oktober 2007 57

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 58