De ramp op het Alkmaarder-meer: 10 juni 1956 Maar hij krijgt een terugval en pas in de zomer van 1952 is hij volledig hersteld. Het schuitje gaat vanaf die tijd steevast mee met de wa terkampen: wat is er nu mooier dan met een leuke snel heid over het water te gaan! Zo ook in 1956, het waterkamp zal in het weekend van 9 en 10 juni zijn. Herman heeft het nog druk op die za terdagochtend 9 juni. Hij leidt de zaak van zijn in 1954 overleden vader. Groenten en fruit verhandelen en trans porteren naar allerlei groenteboeren is zijn werk en hij rijdt nog naar klanten in Amsterdam. Dhr. Mandemaker, één van de oprichters, bij een Pinksterkamp in 1947 Herman Kuiper Vanaf het begin is Herman Kuiper (geb. 1928) lid van "De Spoorzoekers" en hij doet enthousiast mee aan alle activi teiten. Daarom is het wel een domper dat hij in de zomer van 1950 aan t.b.c. blijkt te lijden. In die tijd is er dan ei genlijk maar één remedie: in een houten huisje in de open lucht wonen en door de frisse lucht en goed eten er weer bovenop zien te komen. Meestal kwam zo'n huisje in de tuin te staan, maar bij de familie Kuiper wordt hij op het platte dak gezet. In 1951 lijkt hij genezen en van pure blijdschap geeft zijn vader hem een speciaal en groot ca deau: een buitenboordmotor! Die wordt gemonteerd op een schuitje en voorzichtig probeert Herman zijn houten huisje te verruilen voor het gewone leven. Op de foto zien we hem in een ligstoel zit ten met aan het roer zijn zus Marjan. Herman tijdens winter 1950 - 1951 Witte Kruis tbc-huisje op dak garage Waterkamp in 1952 op starterseiland Alkmaardermeer 56 Oktober 2007

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 57