Een d Irieta Reacties op het vorige (12e) nummer. Tegelijkertijd dat 'De Oude Prins' in de vermeldin gen blijkt te verdwijnen, komt aan de andere zijde van de straat 'De Jonge Prins' in de archieven voor. In 1648 blijkt de waard van deze herberg Willem Jansz Slonk te heten. Slonk verkoopt de herberg in 1651 al weer door aan Hendrick van Someren, brouwer van De Boom te Alkmaar. In 1670 verkoopt Catharina Stuijlings, weduwe van Dominee Petrus Bant, de herbergh, stal en erve aan de secretaris van Oudkarspel Huijbert van Brederode. Tussen dit moment en de volgende overdracht moet de herberg van naam zijn veranderd naar Huijs de Brederode want in 1701 is de nieuwe naam een feit bij het overlijden van Huijbert. We moeten dus aannemen dat de dertig jaar bezit van Huijbert van Brederode de reden is geweest om de herberg van naam te laten veranderen. Foto firma Kramer N.a.v. de foto op pagina 35 schreef de heer Piet Kramer ons het volgende: Deze foto is genomen bij gelegenheid van het 50 jarige zakenjubileum van mijn vader Klaas Kramer. We hebben de volgende correcties en aanvullingen op de namen: Voorste rij v.l.n.r.: 1. Joop de Boer moet zijn: Dirk Kramer (zoon van Steven) 5. Piet Kramer moet zijn Jos Kramer 2e rij gehurkt en zittend 4. Nic Kramer met Gem Kramer op schoot (i.p.v. Jos) op de derde rij staande 1. Cor Bes, 4. Nico Zwagerman moet zijn C. Boukens, 8. H. Kouwenhoven, 20. H. Dekker, 23. S.J. Bruin, 24. C. Dekker. Helemaal bovenaan op de achterste rij: 2. H.J. Spaan, 3. R.Stavenuiter, 5.J.Broeks. Er staat zo pittig bij 19 Ria Kramer-van den Berg maar dat is pas gekomen na 28 dec 1961. Het was toen nog Ria van den Berg. Maar dat is verder niet van belang. redactie hermin enrróil Hraq Vaantje W. Drees Van mevrouw M. Stins- Kouwen uit Noord-Scharwou- de ontvingen wij een vaantje met daarop de tekst: Partij van de Arbeid, Ter herinnering aan de Centrale Fakkeldragersdag Utrecht 22 October 1955. Daarbij gevoegd zit een kaartje dat eigenhandig is geschreven door Willem Drees, toenmalig Minister-president. Drees schrijft: Wat ook uw po litieke richting is, ik verzoek u in ieder geval vandaag te gaan stemmen. Het is van belang dat heel ons volk zich uitspreekt. Misschien hebben beide zaken niets met elkaar te maken. Wat wij wel willen weten is, wat de Fakkeldragersdag inhield. Navraag bij de Partij van de Arbeid leverde niets op. We hopen dat er iemand een klein tipje van de sluier kan oplichten. Van mevrouw Trijnie Stuurman-de Jong ontvingen we onderstaand bericht. Geachte redactie. Ik wil even rea geren op de bladen Van Otterplaat tot Groenveldsweid. Vorig jaar werd ik door mijn zus gewezen op een inter netsite over het verleden van Langedijk. Gezien het feit dat ik daar in mijn jeugd heb gewoond (aan het noordeinde van Oudkarspelred.), vanaf mijn 3e tot mijn 22e jaar, heb ik vele herinneringen aan die streek. De foto's en verhalen die ik tegenkom, geven mij het gevoel van teruggaan in de tijd, wat ik heel erg leuk vind. Ik ben gelijk donateur geworden, want zoiets wil ik graag steunen. Het is erg nuttig om dit stukje geschiedenis en deze herinneringen te bewaren voor de toekomst. Toen in oktober het blad uitkwam, heb ik het in één keer helemaal uitgelezen met veel plezier en herkenning. Ik las dat er nog meer jaargangen waren, al vanaf 1995. Deze wilde ik ook graag lezen. Via mevrouw Ida Tauber heb er nog zes mogen ontvangen, waarvoor ik haar zeer wil bedanken. Nu wil ik een oproepje doen om de laatste nog niet in mijn bezit zijnde bladen ook te krijgen of te lenen zodat ik ze kan kopiëren. Ik mis nog de boekjes van 1995, 1996, 1998, 2001 en 2004. Oktober 2007 4. Gem Kramer moet zijn Piet Kramer aaa du, 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 4