H et ontstaan 1- van c ie TeirikaTe. rai in< Arie Ruitermijn jeugdjaren in Noord-Scharwoude Na de dood van Cees Borst heeft mijn vader een stuk land gehuurd in de Kuil en vanwege de verkaveling werd ik later eigenaar van het molenhuis. Mijn vader is in 1953 overleden en ik volgde hem op als machinist. Mijn invalide zus ging later, samen met mijn moeder, in het bejaardenhuis van Schagen wonen. Bronnen: Interview met Arie Ruiter Toendertoid nummer 23 en 28; uitgave van Stichting Waarland van Toen. Arie Ruiter in 2007. Wietze Dreijer Inleiding Op 23 december 1964 brachten de belanghebbende grondeigenaren in Noord-Scharwoude hun stem uit over de uitvoering van de ruilverkaveling 'Geestmerambacht'. De uitslag van die stemming was wel zeer overtuigend: niet minder dan 97 procent van de stemgerechtigden (in grondbezit uitgedrukt 95 procent) sprak zich voor de uit voering van het ruilverkavelingsplan uit. In mei 1965 volgde de installatie van de Plaatselijke Commissie, de eerste daadwerkelijke stap in de uitvoe ring van de ruilverkaveling. Het Geestmerambacht zou van vaar- naar rijpolder wor den herschapen en dat zou overal in de polder te merken zijn. Werken aan wegen, waterlopen en kavels, het bou wen van boerderijen en tuinbouwbedrijven, het creëren van landschap en recreatiemogelijkheid. Er zou heel veel veranderen in het Geestmerambacht. De plaatselijke Commissie werd gevormd door: Ir. W.J.L. Merkx, voorzitter, uit Overveen. Jac. De Groot, plaatsvervangend voorzitter, tuinder uit Warmenhuizen F. Berkhouwer, veehouder uit Dirkshorn P.de Geus Kzn, tuinder uit Noord-Scharwoude J. de Jong, tuinder uit Noord-Scharwoude J.H. Kraakman, tuinder uit Warmenhuizen K.Ploeger, tuinder uit Sint-Pancras C.Timmerman, tuinder uit Broek op Langedijk P.Semeins, vertegenwoordiger uit de industrie, uit Broek op Langedijk S. Visser, tuinder uit Koedijk H.H. Zwart, burgemeester van Langedijk Ir. A.D. Oostra, secretaris Ir.K.v.d. Molen, landmeterdeskundige Oktober 2007 47

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 48