uiter; mijn jeugdjaren in cnarwouae .i°ie Tanja Kuiper 't Weggie eind twintiger jaren. Het tweede huis van links was het woonhuis van de familie Ruiter. (DOTdJ ouders zijn toen waarschijnlijk naar Zuid-Scharwoude verhuisd. Simon Ruiter en Geertruida van Straaten kre gen zeven kinderen. Toen ik 2 jaar oud was, ben ik bijna verdronken. Ik was op het hekje geklommen en viel in de sloot. Mijn vader was aan het werk bij de ringsloot. Mijn broer Bertus riep: "Arie legt in de sloot Zo werd ik net op tijd gered. Ik weet er zelf weinig meer van, alleen dat ik in een wollen deken voor de kachel lag. In 1922 ruilden we van huis met Piet de Geus op 't Weggie (Spoorstraat) in Noord-Scharwoude. De stolpboerderij rond 1900, met v.l.n.r.: tante Mina, moeder Truitje (Geertruida), opa Bertus (Albertus Josephus) van Straaten, ome Frans (Franciscus), opoe (Trijntje van Straaten-Bekker) van Straaten. De stolpboerderij anno 2007. Inleiding In het blad 'Toendertoid' van onze zustervereniging 'Waarland van Toen' zijn al eerder publicaties versche nen waarin de familie Ruiter ten tonele werd gevoerd. Eén van de informanten hiervoor was de eenennegentig- jarige Arie Ruiter. Het grootste deel van zijn leven woon de Arie in 't Waarland maar zijn jonge jaren bracht hij in Langedijk door. In het hiernavolgende het verhaal van Arie Ruiter. Hetzelfde huis in 2007, nu Spoorstraat. Jeugdjaren Ik ben in 1916 geboren in de stolpboerderij aan de Waarddijk. Mijn vader was Simon Petrus Ruiter en mijn moeder Geertruida van Straaten. De vader van mijn moe der was Bertus van Straaten, die uit Leiden kwam. Mijn moeder is ook op de boerderij geboren en toen ze met mijn vader trouwde, gingen ze daar ook wonen. Haar Naar school Toen ik 5-6 jaar oud was, ging ik een tijdje naar de katho lieke bewaarschool in Noord-Scharwoude, maar ik had daar niet veel zin in: bij de zusters moesten we lappies pluizen, waarom weet ik niet, maar ik wilde er niet meer heen. Mijn broer en zus gingen toen al naar de lagere school. 's Morgens namen ze een blikken trommeltje met brood mee, wat om hun nek hing met een bandje. 44 Oktober 2007 O O O O O O

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 45