De Koog en de 'woid' van Klaas de Boer Naast het transportbedrijf ontstond er later een garage, benzine- en snelservicestation en autowasplaats. Op de oude 'woid' werd een camping ingericht, een no viteit voor Zuid-Scharwoude. De camping kreeg heel toepasselijk de naam 'De Duizend Eilanden' en trok ja renlang een vaste stroom campinggasten. Maar alles verandert in de jaren. Rem Komen vertrok naar 't Waarland waar hij ook al de camping 'De Luwe Stek' had verworven. Op de plaats van huis, bedrijf en camping staan nu drie vrijstaande woningen. Er herinnert niets meer aan het evenemententerrein van wijlen Klaas de Boer. Rem Komen overleed in april 2007. Direct links na café De Roode Leeuw stond het raadhuis van Zuid-Scharwoude. Vanaf 1603 was dit de plek van het huis der gemeente. Een ietwat Zaans aandoend ge bouwtje met een klokgevel. In dit oude raadhuisje bevon den zich twee zogenaamde wezenkisten. Grote houten kisten waarin de administratie van de we zen werd bewaard. De inhoud van deze kisten, met daar in ook een groot stuk oud-archief van Zuid-Scharwoude, werd in 1799 door Engelse soldaten verbrand. Eén van de bewaard gebleven kisten is nog te zien in de trouwzaal van 't Regthuis. Drie eeuwen heeft het raadhuisje stand gehouden om in 1903 te worden vervangen door een twee verdiepingen tellend raadhuis. Het raadhuis verloor haar eigenlijke betekenis na de samenvoeging van de Langedijker dor pen in 1941. Het bleef wel lange tijd hulpsecretarie van Langedijk en fungeerde in WO II als distributiekantoor. Na een tussenperiode van jeugdhonk en muziekschool is het nu particulier bewoond. Het raadhuis van Zuid-Scharwoude, hier nog getooid met een sierlijk torentje. In het begin werd het nieuwe raadhuis gesierd door een sierlijk torentje. Grote commotie ontstond in het dorp Zuid-Scharwoude toen de gemeenteraad voorstelde om na afbraak van de toren van de Koogerkerk de kerkklok in het raadhuistorentje te hangen. Dit is er niet van gekomen. In 1905 verrees een nieu we toren aan de kerk en de klok bleef op z'n plaats. Het torentje van het raadhuis werd in later jaren vanwege de hoge on derhoudskosten afgebroken en is nooit meer teruggekeerd. Links vooraan in de Koog stond het ma- nufacturenwinkeltje van Kees Kliffen en Aagje Glas. Het huisje annex winkel stond op de plek waar nu de snackbar Coco staat. Het huisje verdween voor verbreding van de Koog. Voor het echt paar Kliffen werd een nieuwe winkel gebouwd rechts van de ingang van het Dwaalpad. Voor zover bekend heeft Vlak voor de sloop zag het Adriftvan Rem Komen aan de Koog er zo uit. deze winkel nooit als manufacturenzaak Op de zijmuur is nog het bord 'Camping De Duizend Eilanden' te zien. dienst gedaan. 42 Oktober 2007

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 43