De Koog en de 'woid' van Klaas de Boer Omdat Langedijk niet rijk was aan grote stukken grond langs de Dorpsstraat, was het hebben van een groter terrein in de kern van het dorp een uitkomst. Voor langere tijd was 'de woid' het evenemententerrein van Zuid- Scharwoude. Professor Cocadorus Joop Zutt uit 't Waarland be zorgde ons een foto van professor Cocadorus, een rondreizend kun stenaar uit Amsterdam. De 'woid' van Klaas de Boer Dit was eens eigendom van Ptetei* de Wit een Qp de woid van Klaas de Boer zag het zwart van het volk toen professor Cocadorus er optrad. an eaar in Fotograaf W.Blokker uit Alkmaar vereeuwigde deze standwerker. balen, hulpmeststoffen en aanverwante arti kelen. Pieter had ook een stalhouderij. Alle bezigheden Zijn artiestennaam ontleende hij aan de namen van zijn droeg Pieter later over aan Klaas de Boer. Ofschoon hij grootouders Co en Ca en zijn vader Dorus. De show van niet de eerste eigenaar was, stond dit stuk land in de de professor begon door het uitstallen van de waren door volksmond jarenlang bekend als 'de woid van Klaas de zijn assistent Cheffie Nathan van den Berg. Een bordje Boer'. Deze man was stalhouder en gebruikte het gras- met daarop de naam van Cocadorus werd aan een nabij- land wellicht voor zijn paarden. staande boom bevestigd. De foto werd ruim tachtig jaar gele den genomen op het stuk grasland aan de Koog in Zuid-Scharwoude. Professor Cocadorus, pseudoniem van Meyer Linnewiel (1867-1934), was een standwerker met in die tijd een grote reputatie. Een kijkje in oostelijke richting achter de huizen aan de zuidzijde van de Koog. Het huis met de gebroken kap was van Arie Beets. Rechts is nu de noordelijke begrenzing van de vissenbuurt. Een opvallend huis stond als laatste rechts aan de Koog. Het was de RC Diaconie, oftewel het Rooms Catholieke Armenhuis. Van 20 op 21 juni 1905 kwam het Katholieke Armenhuis aan zijn einde. Er ver scheen het bericht in de krant dat de oorzaak van de brand onbekend was. Ongeveer op deze plek trof men later de woning van Klaas de Boer aan. In mei 1921 beëindigde Klaas de Boer zijn stalhouderij. Vlak voor de Kooger- kerk lag aan de rechter kant een groot grasveld. 40 Oktober 2007

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 41