De opening van de R.K. Jongensschool in 1926 Toen alle plechtigheden gedaan waren, gingen alle genodigden op de speelplaats op de foto waar aan de noordoostzijde van de kerk een grote veranda was gebouwd. Omdat in de gemeenteraden van Oudkarspel, Noord- en Zuid-Scharwoude niet alleen Katholieken zaten, staan er ook mensen van andere gezindte op deze foto. Voorste rij: 1.Arie Barten (raadslid van Oudkarspel), 2.Gerrit Bekker (raadslid van Zuid-Scharwoude; woonde in de Koog), 3.Jan Kroon (wethouder van Zuid-Scharwoude), 4.Burgemeester Van Spengler (burgemeester van Zuid- en Noord-Scharwoude), 5.Pastoor Van Noort van de St Janparochie, 6.Jacob Kroon (loco-burgemeester van Oudkarspel), 7.Pastoor Kok (bisschoppelijk in specteur van het Katholiek onderwijs in het Dekenaat), 8.Cornelis Kramer Gzn (secretaris van het schoolbestuur), 9. Groen. 10.? Staande v.l.n.r.: 1. 2.Cato de Laat, 3.H.A.Maas (dirigent van het muziekkorps Genot door Kunst), 4. 5.en 6 onbekend, 7.Mevr. Duyvis, 8. Koopman?, 9., 10,11 en 12 onbekend, 13.Kapelaan van Houten, 14. en 15onbekend, 16. Jan Ootjers (wethouder van Noord-Scharwoude), 17. 18.Juffrouw Adelaar, 19 en 20 onbekend, 21. Zijp?, 22.Gerrit Bekker. Bovenste rij v.l.n.r.: 1.Meijer (manufacturier van De Gunst), 2 t/m 6 onbekend, 7.Jacob Groen, 8.HendrikMetselaar, 9.Jan Vader 10.onbekend. De bovenste twee heren zijn ook onbekend. Gezien de vermelding in de krant zouden er onderwijzers en onderwijzeressen op de foto moeten staan. Alleen juffrouw Adelaar lijkt een lerares te zijn. Ook het hoofd, de heer Andriesma zou aanwezig kunnen zijn, evenals de architect de heer Ooijens en de aannemers Rijkenberg en Hes. Oktober 2007 23

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 24