Die winters van vroeger De Dorpsstraat in Noord-Scharwoude ter hoogte van de manufacturenzaak van Smit (2e huis rechts). Nu is hier Pictures Frames gevestigd. Op de voorgrond een bakfiets en daarachter Gert van Rijn met zijn mechanische melkwagen. De foto moet eind jaren vijftig begin jaren zestig zijn genomen door Arie de Vries. Pittoreske plaatjes Schilder Arie de Vries uit Noord-Scharwoude was een verwoede amateur-fotograaf. Hij was lid van een foto hobbyclub onder leiding van dokter H.Wilmink uit Zuid- Scharwoude. Ontwikkelen en afdrukken deed Arie zelf. Vlak bij hem in de buurt vond hij onderwerpen voor zijn liefhebberij. Jo Pluister was ook een liefhebber van zelf fotograferen en zag vaak het pittoreske van Langedijk. Jo was werk zaam bij houthandel Eecen in Oudkarspel. In vroeger ja ren werd hout uit Scandinavië, onder andere uit Domsjö in Zweden, aangevoerd in complete boomstammen. Als houtvlotten bereikten deze stammen via Alkmaar uitein delijk de houtzagerij in Oudkarspel. Het hout was dan nog niet geschikt om te worden gezaagd. Het moest nog geruime tijd in het water liggen. Rondom de houthan del, in 't Waardje en de sloten, zag je dan grote houtvlot ten liggen. Jo Pluister vereeuwigde dit tafereeltje in een sneeuwwinter, waarschijnlijk die van 1963. Aan de westzijde van de houthandel van Eecen lagen de houtvlotten in sloot. Rechts de achterkant van de even zijde van de Dorpsstraat in Oudkarspel. Oktober 2007 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 18