Het bewogen leven van Jacob Kossen Foto gemaakt ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van Jacob Kossen en Maartje Bak op 2 januari 1927 Zakkennaaien heeft hij ruim 25 jaar gedaan bij Slot en Bonnet. Hij deed veel met de hand maar hij be schikte ook over een speciale naaimachine. Deze naaimachine is nu nog te bewonderen in de Broeker Veiling. Ter gelegenheid van zijn vijfentwintig jarig jubileum bij Slot en Bonnet kreeg hij een zilveren bestek met inscriptie. Dit bestek is bewaard gebleven. Bij het bekijken van oude akten van de burgerlijke stand is het altijd aardig even naar de getuigen te kijken. Eén van de getuigen bij een geboorteaangifte was mandenmaker van beroep en dit sterkt het ver moeden dat Jacob ook mandenmaker is geweest. Hij woonde aan het Mandepad en dit pad draagt niet voor niets die naam. Er woonden daar diverse gezinnen die leefden van het vlechten van manden. Er waren in die tijd veel manden nodig, want ze werden gebruikt als fust voor de export van tuinbouwproducten. De mandenma kers vlochten voor dit doel in een razend tempo goed kope manden. Recente foto van het woonhuis annex cafe dat Jacob Kossen in 1906 aan het Mandepad heeft laten bouwen. In 1906 liet hij aan het eind van het Mandepad een woon huis met café bouwen. Op de plaats waar nu de chipsfa brieken staan, dus vlakbij het Mandepad, was het station. Daar werden de spoorwagens geladen voor transport naar het buitenland. Er was daar veel bedrijvigheid. Het was dus helemaal geen gekke plek voor een café. Daarna kom ik tegen dagloner, werkman, transport arbeider en caféhouder. Hij oefende ook meerdere beroepen tegelijk uit. Oktober 2007 13

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2007 | | pagina 14