Reacties op het vorige (11nummer. De kleuterklas Klaas Bak reageerde op de kleuterklas. Hij weet zeker dat nummer 26 niet Thijs Wiersma is, hij is het namelijk zelf. Van nummer 7 is hij niet helemaal zeker. Jacob Kleimeer zou ook Rinus Kool kunnen zijn. Lies Zijp-Kooijman en haar zus Jacomien kwamen er achter dat hun broer Piet Kooijman op nummer 9 moet staan en niet op 42. Piet was namelijk bevriend met Piet van der Welle en daar staat hij naast. Misschien was nummer 42 dan wel Piet Schoen. Nummer 23 blijkt niet Margreet Roos te zijn. Ze belde zelf op dat zij het niet was, maar wie het wel was, dat blijft nog een vraag. De familie Nap Er kwamen leuke reacties op het verhaal van Nico Nap. Bij toeval vindt u in dit nummer een foto waarop ook weer een Nap staat. Zie hiervoor het artikel over de huizenbouw in Lange- dijk. Nico reageerde zelf ook. Hij was namelijk in de war waar het Cor Nap betrof. Door zelfstudie was die architect geworden en de kroon op zijn werk zou zijn geweest de bouw van schouwburg Musis Sacrum in Arnhem. Dit bleek een misverstand te zijn. Cor Nap ontwierp het Rembrandttheater in Arn hem. Van de hand van Nico vinden we in dit nummer een artikel over het ambacht van de smid, het beroep van Nico's vader Klaas Nap. Marie Bak en haar ouders In 2005 schreven we over baker Marie Bak en in 2001 had den we haar ouders nader belicht omdat die ooit zestig jaar getrouwd waren. Nu dook plots een krantenbericht op van 15 juni 1939 toen er aandacht werd besteed aan dat jubileum. De heer P.Schoenmaker uit Zuid-Schar- woude had dat zorgvuldig bewaard. Hierbij de tekst van het bericht. Aardig is het feit dat Roelof Menkveld, schrijvend onder het pseudoniem Jan van Alfen, voor het bruidspaar een rijm maakte. Hij schreef dit: DIAMANT Zuidscharwou heeft wéér de glorie, Want een diamanten paar Viert, nog frisch en jong van harte 't Huwelijksfeest van zestig jaar. Ja, ze zijn gezond, die oudjes, 't Diamanten echtpaar Bak, Haalt, wanneer we ze zien zitten, Nog de honderd met gemak. En ze weten nog te leven, Want toen nauw de zomer kwam, Maakten ze nog even 'n tripje Met de bus naar Volendam. Ja, ze doen aan alles mede, Zijn nog pittig bij de tijd, Graag een pijpje of een koppie, Altijd nat en droog op tijd. Een reclame, sprekend levend, Wie 't soms niet gelooven wou, Voor de zoo gezonde koollucht In 't land van Zuidscharwou. En een toonbeeld, zeer opvallend, Voor Noordhollands degelijkheid, Huwelijkstrouw en ware liefde, In deez zoo mondaine tijd. Dacht u, dat dit huldeblijkje Niet in 't kleed der waarheid stak, Zuidscharwou in vollen feestdos, Voor het diamanten echtpaar Bak. \5 if) 60 jaar getrouwd. ZUIDSCHARWOU DE Maartje Vredenburg en Abraham Bak in de krant uit 1939. 6 Oktober 2006 Donderdag heeft het echtpaar A, Bak Vredenburg alhier het 60-jarig huwelijks feest herdacht onder zeer groote belang stelling. De post bracht met elke bestelling een groot aantal schriftelijke gelukwenschen aan, terwijl van verschillende zijden stof felijke blijken van belangstelling werden ontvangen. Een groot aantal bloemstukken versierde de zaal van café Kramer, waar 's middags receptie gei 1 ouden werd. Velen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt, om het diamanten echtpaar per soonlijk geluk te wenschen. Het was een voor de bruid en den bruide gom een onvergetelijken dag, ook al door de serenade, weike het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" 's avonds heeft ge bracht aan zijn trouwen donateur. De voor zitter, de heer Oudendijk heeft het echt paar eenige zeer hartelijke worden toege sproken. De familie Bak zal ongetwijfeld nog vele malen aan de gebeurtenissen op dezen dag teru gdenken.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 7