Herinneringen aan Zuid-Scharwoude Aan de overkant was de Prin sengracht, waar ik pas sinds 1970 wel eens kwam. Daarvóór was ik er nooit geweest. Uiteraard was de Prinsengracht niet te vergelij ken met de gelijknamige gracht in Amsterdam, maar toch had ook onze Prinsengracht wel iets speciaals. Slot Ik ben hiermee aan het einde gekomen van mijn rondgang door Zuid-Scharwoude. Ik hoop dat u net als ik geniet van de mooie foto's van Jan Koeten. Deze foto's liggen al vele jaren in de kast en ik vind dat ze best eens voor de dag mogen komen. De familie Bark woonde rechts in de slagerij. Iets verder rechts is nog de Spar-winkel van Gerrit Kraakman te zien, maar die stond in Noord-Scharwoude. Voorbij de Kromme brug hield Zuid-Scharwoude voor mij min of meer op. Ik kende wel de familie Bark van de zondagschool. Ik had contact met Joop Bark, die onge veer net even oud was als ik. Zo betrad men de Prinsengracht via een brede brug over de Voorburggracht. Een stuk van de oude Koog met links het voormalige cafeetje van Ben van der Vliet. Het oude huis van Sijbrand Beets, dat daarnaast stond, was al gesloopt. Rechts het huis van Rem Komen die daar een camping en pompstation dreef. Achter het hek links bevond zich het schoolplein. De kermis van de jaren vijftig is op geen enkele manier te vergelijken met de huidige kermis. Het feest was bij Nelie Kramer en bij Rijper. Van het later verbrande café van Rij per heb ik helaas geen foto beschikbaar. (zie het artikel over De Schelvis in ons blad van 2003;red.) Oktober 2006 51

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 52