onth i De opening van t Regth mus en c ie an. mi van de brandspuit redactie Op zaterdag 8 april is het museum-seizoen weer van start gegaan. Zoals ieder jaar gebeurde dit door middel van de feestelijke opening van 't Regthuis in Oudkarspel. De opkomst onder de genodigden was weer groot; de trouwzaal van het Regthuis was bomvol en achterin moest men in twee rijen staan. Mevrouw Gré Sneekes- van Leeuwen uit Noord-Scharwoude was gevraagd de opening te verrichten en zij werd gebracht in een prach tige oude Commer vrachtwagen, bestuurd door de eige naar Jan Luken. Helaas zat het weer niet mee en moest zij in de stromende regen naar binnen. Na een welkomstwoord door de voorzitter had mevrouw Sneekes een schitterend, door haar zelf geschreven West Fries verhaal over de verdwenen sloten van Langedijk. Ook prachtig aansluitend bij het thema van de expositie: Van Bevrijding tot Verkaveling. Na deze mooie, met droge humor gebrachte, herinne ringen werd buiten de werkelijke openingshandeling uitgevoerd. Deze handeling bestond uit het naar buiten rijden van de nieuwe aanwinst: een antieke brandspuit. Door een gift van de Noordhollandsche van 1816 kwam er ruimte op de begroting om deze honderd jaar oude spuit aan te schaffen. Paraplu's waren hard nodig. Helaas regende het nog steeds, zij het wat minder hard, maar na de spuit bewonderd te hebben, was men blij weer naar binnen te mogen en, voorzien van een hapje en een drankje, te kunnen genieten van de nieuwe expositie. En de kritiek was zeer lovend: veel herkenning bij de oude foto's van voor de verkaveling en een mooi opge zette expositie. Het bestuur is blij met deze dag en de lovende woorden van menigeen. Jan Luken (links) en Jan Wijn rijden de oude brandspuit naar buiten. (foto Rien van Zuijlen) Gré Sneekes werd door Jan Luken naar 't Regthuis vervoerd met een door Jan gerestaureerde Commer vrachtwagen. Vol frisse energie gaan we dit expositieseizoen in, hopend nog vele bezoekers te mogen ontvangen. Oktober 2006 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 4