In memoriam Cees Rutsen ootwootcil redactie Met groot genoegen doen wij u hierbij al weer de 12e jaar gang van ons inmiddels bij velen bekende blad 'Van Otter plaat tot Groenveldsweid' toekomen. Ook deze keer hebben wij ons best gedaan om u weer enige uren leesplezier te bezorgen. Zo kunt u genieten van een artikel van Dick Barten over het orgel in de Ned. Herv. kerk in Broek op Langedijk. Verder een verhaal over de bakkersfamilie Rood en de schildersfamilie Zijp. Aandacht ook voor de brand van de Ned. Herv. kerk in Noord-Scharwoude en het ontstaan van plan Barnewiel. Het geheel wordt weer toegelicht met fraaie foto's.Als u dit blad in de bus krijgt, zit de expositie in 't Regthuis voor het seizoen 2006 er al weer op. Gebleken is dat velen van u deze tentoonstelling over de periode na de oorlog en voor de verkaveling, hebben bezocht. Natuurlijk hebt u dan ook de door ons aangekochte 100 jaar oude brandspuit kunnen bewonderen. Wij zijn hier als bestuur bijzonder trots op. Jammer dat ons overleden bestuurslid Cees Rutsen, die zo lang bij de Langedijker brandweer betrokken was, dit niet meer mocht meemaken. (zie ook In memoriam Cees Rutsen). Tot slot wil ik nog melden dat Jan Wijn heeft besloten om aan het einde van dit seizoen zijn functie als bestuurslid van onze stichting te beëindigen. Wij bedanken hem voor alles wat hij voor ons heeft gedaan met heel veel kennis, advies en inzet. Ik wens u namens alle medewerkers van dit blad heel veel leesplezier toe. Wietze Dreijer, voorzitter redactie Vanaf de oprichting van ons blad 'Van Otterplaat tot Groenveldsweid' stond de naam van Cees Rutsen bij de colofon vermeld. Op 28 december 2005 ontviel Cees ons na een ernstige ziekte. We zullen het voortaan zonder de hulp van Cees moeten zien te rooien. Cornelis Rutsen kwam op 17 januari 1924 in Nieuwe Nie- dorp ter wereld als zoon van Jan Rutsen en Alida Borst. Gedurende zijn lagere schooltijd verhuisden zijn ouders naar Zuid-Scharwoude. Vader Jan was daar timmerman/aannemer, een beroep dat Cees later ook zou uitoefenen. Naast het timmervak was Cees Rutsen onlosmakelijk verbonden met alles wat met brandweer te maken had. Vierendertig jaar was hij lid van de vrijwillige brandweer van Zuid-Scharwoude en later die van Langedijk. Zestien jaar leidde hij het brandweerkorps als commandant. Cees had zijn hele leven al een grote interesse voor his torie. Dat was ook de reden dat hij kort na de oprichting van de stichting toetrad tot het bestuur van de Stichting Langedijker Verleden. Een functie die hij, zoals hij zelf altijd zei, met onnoeme lijk veel plezier heeft vervuld. Bijna nooit verzuimde hij op vergaderingen en zijn standpunt wist hij op de hem bekende wijze te verdedigen. Het stond als een paal boven water dat hij in 1995 deel ging uitmaken van de redactie van dit blad. Naast dit werk schreef hij ook artikelen die, hoe kan het eigen lijk anders, vaak handelden over brand. Hij kon daarbij put ten uit zijn eigen omvangrijke brandweerarchief. In 1991 had Cees al een boekje gemaakt over 50 jaar brand weer in Langedijk. Zijn kennis van zaken gebruikte hij ook voor dit blad bij het artikel van de brand in De Schelvis (Jaar gang VOTG 2003) en de brand en herbouw van bakkerij Van der Zel (2005). Cees Rutsen, zoals we hem gekend hebben. (foto Rien van Zuijlen) Andere artikelen gingen over de Twuyverweg (Jaargang 1996), de Noordhollandsche van 1816 (1999), de bouw van de R.K.kerk Sint Johannes de Doper (2001), Het Lan- gedijker Cabaret (2002) en Roerige tijden in de N.H.kerk in de 19e eeuw (2002). Op Oudejaarsdag hebben we Cees naar zijn laatste rust plaats gebracht bij de Kooger kerk in Zuid-Scharwoude. We verliezen in Cees Rutsen een vriend en een groot lief hebber van de Langedijker historie. We zullen hem heel erg missen. Dat hij moge rusten in vrede. 2 Oktober 2006

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 3