Die zou de vader worden van 'onze' Matthijs van de foto die de heer Parma stuurde. Burgemeester Cornelis Kroon ver loor zijn twee eerste echtgenotes en trouwde in 1864 voor de derde maal met Christina Westerman. Bij haar kreeg hij op oudere leeftijd nog vijf kinderen. De oudste hiervan, Johan Wilhelm Cornelis, zou later van 1893 tot 1917 burge meester van Zuid-Scharwoude zijn. Na een klein 'Kroon- loos' tijdperk, waarin P.F.F.Führop en C.W.Hopster burge meester waren, volgde Matthijs Johann Kroon in 1905 zijn grootvader op en werd zo de vierde burgemeester Kroon van Oudkarspel. Lang heeft het bewind van Matthijs Kroon niet geduurd. Hij overleed al op 8 maart 1913. Een paar maanden later vertrokken zijn vrouw Cornelia en dochter tje Catharina naar Naarden. De acht jaar oudere broer van Matthijs, Adrianus Cornelis Kroon Mzn volgde hem op en bleef burgemeester tot 1926. Hierna heeft geen lid van de familie Kroon meer in dit ambt opgevolgd. Burgemeester A.J.Wijnveldt was de laatste tot de samenvoeging van de Langedijker dorpen in 1941. De onderstaande foto past zowel bij het burgemeestersver- haal als bij het overzicht van het bakkershuis van Rood. De hierboven genoemde burgemeester Führop werd in 1899 feestelijk in Oudkarspel ingehaald. Fotograaf Levendig vereeuwigde dit gebeuren vóór de bakkerij van Nijman. (zie ook bladzijde 15). Bronnen: Het dorpsleven van de Langedijk vroeger en nu...;P.Glas, M.Kool en J.Zeeman; UM Westfriesland Hoorn, 1971. Westfriese families 14e jaargang nummer 3 en 4.;1973. Oktober 2006 37

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 38