Belevenissen van een bakkersfamilie niet te veel berekenden. We hadden net daarvoor het brood een cent duurder gemaakt (het was daardoor één of twee centen duurder dan in Heerhugowaard). Ik heb een heel pleidooi gehouden over ons drukke werk in de bakkerij, dat we als kleine zelfstandigen zo veel uren maakten en of dat niet rechtvaardigde, dat we een redelijke prijs vroegen. Ik merkte ook nog op, dat het me verbaasde, dat er twee heren helemaal met een auto uit Den Haag kwamen om ons te controleren (ik wist wel, dat ze niet alleen voor ónze bakkerij kwamen). Ze vroegen nog of ze de bakker te spreken konden krijgen, maar ik zei dat die ergens in de wijk zat en dus niet te vinden was. Ik beloofde dat ik een prijslijst zou ophangen. De heren vertrokken en ik heb er nooit meer iets van gehoord. Cor met de bakkerskar voor de bakkerij, 1956-1957 Rond 1960 kochten we een Berini. Daar zat een grote mand achterop en twee fietstassen en een klein mandje die met een spijker was opgehangen aan de grote mand. In 1964 kochten we een Mercedes Benz voor negenhon derd gulden. Vaak kreeg ik de auto niet aan de praat, dan moest Gré er aan te pas komen, haar lukte het wél, al had ze nooit rijles gehad. Op een dag stond ik geparkeerd voor warenhuis Kool, ik Warme Bakker Rood nadat de muur was bepleisterd. was aan het venten op de Pikstraat (nu de Werfstraat; red.). Jaap Kuin ging net naar huis, maar het was glad en met zijn auto gleed hij tegen onze auto aan. Dat was het einde van de Mercedes. Later hebben we bij garage Hoogeboom een Opel-bestel gekocht. Keuringsdienst van Waren Gré: Rond 1960 kwam er de Keurings dienst van Waren. Er kwamen regels over aan welke eisen de bakkerij moest voldoen. Wij stonden achter veel van die regels. Er moest bijvoorbeeld een beton nen vloer komen, later moest deze bete geld worden. Ook moesten de muren betegeld worden en nog weer later moes ten de machines worden beschermd om ze veilig te kunnen bedienen. Anno 2006 vent bakker Rood nog steeds met de electrische bezorgwagen in de Regelmatig werd er door de Keurings- Willem de Zwijgerstraat (foto Tanja Kuiper) dienst gecontroleerd. Ook kwam er een controle op de verkoopprijzen. Op een dag, ik denk in Vijfentwintig bakkers! 1963, kwamen er twee heren met een auto uit Den Haag. Cor: In Langedijk waren vijfentwintig bakkers. Er was Ze waren van het Ministerie van Landbouw en Visserij en dus veel concurrentie, het was soms bedelen bij de klant. ze kwamen controleren of er een prijslijst hing en of we En er werd ook gekeken naar welk geloof je had. Cor: We hadden twee bakfietsen en een transportfiets. 's Morgens gebruikten we de bakfietsen en 's middags de transportfiets voor buitenom (tot half vijf - vijf uur was je onderweg). De transportfiets was handig voor over de bruggetjes, maar de bakfiets gebruikte je daar ook voor, dan kon je met twee manden de bruggen over lopen. 12 Oktober 2006

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2006 | | pagina 13