hT Jb.ee mooie redactie Van de heer H.Keizer in Broek op Langedijk ontvingen wij een prachtige foto. Deze is genomen van de Raadhuisbuurt in Noord-Scharwoude en toont de klokkenmakerij van Jan Ootjers. Hij was een zoon van Jan Ootjers en Krelisje Hopman. Klokkensmid Jan had een hoge rug en staat rechtsvoor op de foto. Zijn handicap was Wellicht de reden dat hij voor dit vak had gekozen. Een heel grote klok hangt als reclame boven het raam van zijn werkplaats. De foto moet rond 1900 zijn genomen. Jan was geboren in 1875 en overleed in 1931. Een leuke anekdote omtrent klok- kensmid Jan is de volgende. Jan kreeg op een zeker mo ment inspectie voor de arbeidsomstandigheden. Men vond dat de hoeveelheid licht en lucht in de werkplaats van de klokkenmaker onvoldoende was. Aan Ootjers werd gezegd dat hij een raam moest aanbrengen dat open kon. Jan was hier echter niet van gecharmeerd en zei fel: "Je kenne wel hore dat je gien verstand hewwe van 't horlo gemakersvak. Asens dat raam open, den ien zeumervlaagie en al moin gereedskap loit in 't bleikveld en alle veertjes en skroefkes in 't honderd." Jan Ootjers voor zijn horlogemakerswerkplaats aan de Raadhuisbuurt. Jan staat vooraan rechts. Een andere foto toont Jan Ootjers, waarschijnlijk met zijn broer Arie. Arie was vier jaar jonger en evenals zijn broer Jan ongetrouwd. Jan (links) en Arie Ootjers (1879-1952) werden door fotograaf Levendig uit Noord-Scharwoude met hun (nieuwe?) fiets vereeuwigd. 52 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 53