TIVOLI Deel 2: Brieven en foto's. Negen jaar na mijn eerste contact met Sintenie ben ik getrouwd met Willie Klinkhamer ook uit Noord-Scharwoude en hebben wij onze bruiloft in Tivoli ge vierd.' Hier zult U het voorlopig mee moeten doen. Aangezien schrijver dezes bezig is met de voltooiing van een groot werk - een proefschrift over de Nederlandse filmindustrie in het tijdvak 1940 1945 - kan er op dit moment geen sprake zijn van het soort uitgebreide (kranten)research dat nodig is voor het beloofde historisch overzicht van Tivoli. Dat houdt u dus tegoed. Volgend jaar meer, en stuurt u mij in de tussentijd al les wat u kwijt wilt over Tivoli! Theater Tivoli en het ernaast gelegen café van Jan de Bakker op 23 februari 1948. Foto Hermann Möller. Afdruk van negatief in collectie Karl Möller. Als laatste wil ik hier een brief aanhalen die de heer Drost uit Heerhugowaard mij stuurde. Meneer Drost heeft van af ongeveer 1964 tot ongeveer 1976 gewerkt in Tivoli: 'Toen ik een jaar of 13 a 14 was kwam ik met Sintenie aan de praat; ik woonde in de Spoorstraat en kwam daar veel. Hij vroeg mij of ik interesse had om een beetje te helpen in de bioscoop, daar had ik wel oren naar en zo was ik samen met Mien Metselaar ouvreur van Tivoli. Jaap Metselaar, de man van Mien, deed de fietsenstalling in de Stal naast de bios coop tot aan het moment dat de stal verbouwd werd "door een of andere kunstenaar uit Castricum of Bakkum" tot foyer. De verbouwing heeft wel een paar jaar geduurd want hij deed alles alleen en was af en toe gewoon een paar weken verdwenen, maar het was wel een vakman en het resultaat toen het af was was er dan ook naar; een mooie foyer waar in de pauze van de film van alles getapt werd en ik achter de bar en in de bediening ging. Ook ging Sintenie in die tijd in de bruilof ten en partijen, daar heb ik als ober een jaar of zes meegelopen, dat was al tijd erg gezellig. De oprichting van de Schietclub heb ik ook meegemaakt en ik was samen met mijn vader en mijn broer een van de eerste leden. Nog steeds kunt u uw herinneringen, foto's of an dere zaken die verband houden met Tivoli opstu ren naar: Egbert Barten Wandelweg 190, 1521 AM Wormerveer (ewjbarten@zonnet.nl) Schietkaart en reponskaart Langedijker Schutters Sociëteit", gevonden in Tivoli. (Verzameling auteur) Oktober 2005 51 No. 8 Spofihuis HARTE fyoor ai uw scHetsportartikelen) Rederik Hendrikstraat t09 H. de Gfootptein 13 Amsterdam Telefoon 020-6 64 22 33 Afzender "Langedijker Schutters Sociëteit" p/a Theater 'Tivoli'' - Dorpsstraat 712 1723 HM Noord-Scharwoude - Telefoon 02260-2344

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 52