het vorige nnmmerc Hoord-Scharwoude, 2uideind^ In de groepsfoto van de mensen in de Diepsmeer waren helaas vier namen weggevallen. Achter de drie jongeren op de voorgrond staan nog van links naar rechts: 1.Jan Greuter, 2.Corry Quax, 3.Janny Rijkes, 4.Gré Rijkes. Schoolfoto's van de ULO IJsbrand Kaan belde over de bovenste foto van de ULO op pagina 34. De ontbrekende jongen, met het nummer 8 blijkt zijn vader Willem Kaan te zijn. Het moet voor de oud-wethouder Kaan toch droevig zijn geweest om niet te worden herkend. huis waarin ooit zijn vader woonde altijd het veldwach terhuis was. Het is wel duidelijk dat Sikke Parma, de veld wachter van Zuid-Scharwoude er heeft gewoond. De andere veldwachters, waaronder Jongepier, waren echter Noordscharwouder veldwachters en die woonden ook in dat dorp. De kinderen van Jongepier gingen in Noord-Scharwoude naar school. Omdat er een duidelijke scheiding was tussen de dorpen denkt Kaan dat het huis van verscheidene wetsdienaren (een deel van een stolp boerderij) links naast het genoemde huis stond, daar waar later 'De Gunst' werd gebouwd. Overigens mocht Willem in zijn jonge jaren slechts twee jaren naar de ULO. Op zijn veertiende haalde vader hem van school om op de akker te werken. De achter stand in leren wist hij later in te halen op de handelsavondschool. Schoolklas van de RK Jongensschool Jan Witte ontdekte toch nog een paar foutjes in de namen van de kleu terschool op pagina 17. Bovenaan nummer 1 heet geen Siem maar Gerard Kleinbekman. Op dezelfde rij heet nummer 7 geen Jac. maar Jan Duineveld. Vooraan heet Cees Boots abusievelijk Cees Boot. Dit kan natuurlijk niet, want hij is een zoon van bak ker Boots uit Zuid-Scharwoude. Zuster Riet Komen uit het Brabantse Rosmalen liet ons weten dat de ontbreken de naam van de non op de foto luidt: Zuster Joachim. Het verhaal van een huis De al genoemde zuster Riet Komen is een dochter van Arie Komen en Elisabeth Bakker. Zij schrijft dat we helaas niet haar vader hadden afgebeeld, maar het portret van zijn broer Louw. Oom Louw verhuisde na zijn huwelijk met Anna Mosch naar Warmenhuizen. We plaatsen daarom hopelijk in een volgend nummer alsnog de foto van Arie Komen, met excuses voor deze verwisseling. Langedijker veldwachters Het meest zuidelijke stukje Noord-Scharwoude, met rechts vooraan de oude stolpboerderij die wellicht onderdak verschafte aan de veldwachter van Noord-Scharwoude. In ieder geval woonde hier wel indertijd de vroedvrouw. Een muzikale familie Klaas Swart uit Oostwoud, van oorsprong een Zuidscharwouder, schrijft het volgende. "De familie Van der Weerd waren in de jaren dertig onze buren. Wij woonden toen in de oude boerderij van Kees Kroon (nu de plek van villa Kramer;red.) op no A100 en zij daarnaast aan de noordzijde. Na de zin: Het gezin vestigde zich hier in Langedijk.zou volgen: en wel te Zuid-Scharwoude, naast de boerderij van Kees Kroon, schuin tegenover Overtoom de groente boer. Zij kregen zeven kinderen. De kinderen staan afgebeeld, maar moeder Grietje Sint niet. Die miste ik in het artikel. Als zij zeven kinderen heeft gekregen, dan mag zij echt niet ontbreken. Reilen en zeilen in de Diepsmeer De heer W. Kaan uit Noord-Scharwoude betwijfelt dat het Oktober 2005 3

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 4