en moest worden gereden in 92 minuten. Er werden drie posten geplaatst waarbij men twee minuten oponthoud had. In de bebouwde kom moest men precies de toegestane maximum snelheid rijden en deze was 20 km per uur. Op de open wegen was die 35 km. Er werd om de vier minu ten gestart. De snelheidsmeters werden van de motorfiets verwijderd en horloges moesten worden ingeleverd. De kunst was dus om de snelheid precies aan te voelen. Het was deze keer een tamelijk inspannende rit aangezien het slecht weer was. Harde wind en regen is geen pretje op een motorfiets. Alle deelnemers kwamen goed aan het einde en toen kon het rekenwerk beginnen. Eerste werd H.Tauber uit Oudkarspel met 5 strafpunten. Tweede J.Deutekom uit Noord-Scharwoude met 6 strafpunten. C.Böttger uit Zuid- Scharwoude werd met 7 strafpunten derde. De motorrijders hadden plezier in hun sport, maar het publiek dacht daar anders over. Het volgende gedichtje, dat in de Langedijker Courant was te lezen, spreekt voor zich. Dat rijdt en rent en racet en raast als moesten ze te feesten. Die dwazen hebben altijd haast. Wie 't minst te doen heeft, heeft 't meeste. Ze letten op geen zonneschijn, op 't groen van beemd en dreven. Om 't gauwst in 't volgend dorp te zijn dat is hun enigst streven. En dan te denken dat de maximum snelheid door de dor pen 20 km per uur was. Een gedeelte van de Langedijker Motorclub. Er is zelfs nog een motor met zijspan bij. 4e van links is Cor Wagenaar uit Zuid-Scharwoude, daar naast penningmeester Marius van Loo uit Oudkarspel. De 2e van rechts is J.Kramer. Een echtpaar met hun motor die het kenteken van Noord-Holland (G) heeft. Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 46