949 cJrioo ireis naai0 eigen in In de brand, uit de brand. Van te voren hield Schelhaas een toespraak. Hij noemde het gebouw een monument van offervaardigheid, vriend schap, werklust en solidariteit en dankte alle medewer kers die honderden uren belangeloos hadden meege werkt. Hij was trots op zijn brandweer die zoiets tot stand had gebracht. Ook oppercommandant de Jong sprak een woord van dank aan alle vrijwilligers en speciaal aan Klaas Metselaar, die het initiatief had genomen. Voorts aan G.Vroling, J.Mul, en J. en C.Rutsen die het meeste vrijwil- ligerswerk hadden verricht. Daarna ging het gezelschap naar buiten, waarna de burgemeester de officiële hande ling verrichtte door de winkeldeur te openen zodat alle le den van het gezelschap het pand konden bezichtigen. Als herinnering gingen alle medewerkers op de foto. Daarna zat men nog geruime tijd gezellig bijeen. Hoe groot de be langstelling voor de pas geopende zaak was, bewees het feit dat Cobus ruim vijftig bloemstukken in ontvangst had te nemen. redactie Margreet Roos, al weer jaren mevrouw Metselaar, leverde ons namen bij een schoolfoto uit 1949. De Lagere School uit Oudkarspel maakte een schoolreisje naar Bergen. Vooraan zien we: l.Jan de Wit, 2.Jannie Landman, 3.Wim Bijl, 4.Klaas de Vet, 5.Alie Nieman, 6.Frieda de Boer, 7.Jannie Maakal, 8.Marrie Stam, 9.Klaas Bakker, 10.Ben de Wit, 11.Freek Hink. 2e rij knielend: 1.Jan Dekker, 2&3 Piet en Gerard-Jan Krijgsman, 4.Arend Smit, 5.Peter Kuilman, 6.Arie de Geus, 7.Marietje Mandemaker, 8.Tinie de Geus, 9.Margreet Roos. 3e rij staand: 1.Mevr.Mandemaker, 2.Stijntje van Lienen, 3.Gaitske Vaartjes, 4.Nelly Klingeler, 5.Greetje Klingeler, 6.Anneriet Roos, 7.Annie van Lienen, 8.Jannie Appel, 9.Adrie Hink, 10.Gerie Duyves, 11.Rietje de Graaf, 12.Annie de Graaf, 13.Marjan de Wit, 14.Marjan Bakker. 4e rij, beginnend achter Annie de Graaf op de derde rij: 1.(het meisje met de strik in het haar) Ineke Kroon, 2.Kees Klingeler, 3.Engeltje Klingeler, 4.Mara Nieman, 5.Lenie Polman, 6.Guus Borst, 7.Gerda Kater, 8.Guus van Zijl. 5e rij: 1.Juf Dirkmaat, 2.(voor juf D.)Trijnie van Buren, 3.Laura Vos, 4.Wietske Talsma, 5.Vrouwtje Bakker, 6.Tinie Bakker, 7.Gijsje Vaartjes, 8.Riet Hink, 9.Nellie Krijgsman, 10.Thijs de Graaf, 11.(schuin naar beneden)Juf Bossen, 12.(achter Juf B.) Mevr. Mosk- Kapitein, 13.de heer Klingeler, 14.mr van den Abeele, 15.dhr Arie Kater, 16.mr de Ruyter. Achteraan staan nog: 1.mevr Goudsblom, 2.mevr.van den Abeele, 3.dhr Bertus de Koster. 42 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 43