In de brand, uit de brand. z De herbouw van de bakkerij. V.l.n.r. boven: 1.Jan Rutsen, 2.D.Leek, 3.W.Glas, 4.J.v.d.Gracht, 5.Herman Overtoom, 6.Cees Rutsen, 7.H.Borst, 8.L.Overtoom. Onder: 1.Klaas Metselaar, 2.Jaap de Nijs, 3.Cobus v.d.Zel, 4.Jan Glas Alle werkers werden met Sinterklaas door Cobus goed be dacht, maar ook dagelijks wer den de vrijwilligers goed van koffie en koek voorzien. Door deze saamhorigheid was het al tijd een gezellige boel en ieder een werkte er met plezier. Het woonhuis en de winkel moesten toen nog wel afgewerkt worden. Na nieuwjaar werd de draad weer opgevat, maar toen bleek dat het toch wel moeilijk werd om iedereen steeds maar weer te motiveren. De korpsen Oudkarspel Bij de opening stuurde Cobus v.d. Zel officiële uitnodigingen. en Noord-Scharwoude lieten het grotendeels afweten en dus werd er verder gewerkt met de leden van het korps Zuid- Scharwoude. Maar omdat het wel heel lang zou duren om het werk klaar te krijgen met alleen maar te werken in de avonduren, werd besloten dat de vaklieden tegen betaling van een uurloon ook overdag zouden werken. Zodoende kon op zaterdag 16 juli 1949 vs middags om drie uur de brood- koek- en banketbakkerij officieel heropend wor den en wel door burgemeester Schelhaas als hoofd van de brandweer van de gemeente Langedijk. Oktober 2005 41 hebben wij hel genoegen IA mede te delen, dat onze BROOD-, KOEK- EN BANKETBAKKERIJ zal worden heropend op Saterdag IÓ Juli IQ^IQ. J. C. van der ZEL DORPSSTRAAT 304 - ZUID-SCHARWOUDE TELEFOON 474 |K 22601 Aan alle Vrijwillige medewerkers aan de wederopbouw van het woon- en winkelhuis met bakkerij voor den Heer C. van der Zei te Zuid- Scharwoude De officiële opening van de winkel bovengenoemd, zal plaats vinden Zaterdag 16 Juli 1949 namiddag 3 uur door den Edelachtbare Heer H. Schelhaas, burgemeester van Langedijk, als hoofd van de Vrijwillige Brandweer der Gemeente Langedijk De Opperbrandmeester J. M. de Jong.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 42