H et bestuur van d op de trap. ooirwooM. Ie stichtrn Met groot genoegen doen wij u hierbij al weer de 11e jaargang van ons inmiddels bij velen bekende blad 'Van Otterplaat tot Groenveldsweid' toekomen. Uit de vele reacties op onze vorige uitgave nummer 10 is ge bleken dat u ons blad weer zeer gewaardeerd heeft. Het is dan ook geen wonder dat er, naast de donateurs die dit blad gratis ontvangen, veel vraag is naar losse nummers. Naar aanleiding daarvan hebben wij, zolang de voorraad strekt, exemplaren in de losse verkoop bij Bruna-Middelburg in Noord-Scharwoude. Gevoed door een enthousiaste groep van schrijvers is er ook in deze uitgave weer een rijke verscheidenheid voor u op papier gezet met talrijke foto's. Zo wordt er uitvoerig aan dacht geschonken aan ''t Huis de Brederode', de geschiede nis van het in 1954 verbrande café en zijn bewoners. Verder een verhaal over de noodslachting met Jacob Mosk uit Oudkarspel. Foto's van schoolgroepen en schoolreisjes ont breken ook weer niet. Herinneringen aan de familie Nap, de vroegere dorpssmid, naast het verhaal van burgemees ter Slot van Broek. Een verhaal over meester Dullemond, oude landkaarten, in de brand uit de brand, kortom nog heel veel meer leuke verhalen. Uit de reacties van bezoekers bleek dat onze vorige exposi tie over de dorpswinkeltjes in 't Regthuis een groot succes is geweest. Hoewel het bezoekersaantal bij de meeste musea terugloopt, kunnen wij ons verheugen in een stijgende lijn. Ik hoop dat dit nog jaren zo mag blijven. Ik wens u namens alle medewerkers van dit blad heel veel leesplezier toe. Ruim een half jaar geleden kreeg het bestuur van de Stichting Langedijker Verleden versterking van Rien van Zuijlen, woonachtig in Broek op Langedijk. Rien heeft zich opgeworpen als bouwer en beheerder van de website. Verder is hij bezig om het gehele fotobestand te digitalise ren. We vonden het wel weer eens tijd om op de foto te gaan. Ons bestuurslid Ida Tauber was helaas afwezig. We zien op de trap van links naar rechts: 1. Klaas ten Bruggencate 2. erelid Jan IJff 3. Janny Meinsma 4. Ria Put 5. Wietze Dreijer 6. Cor Oudendijk Vooraan: 1. Jan Wijn 2. Cees Rutsen 3. Tanja Kuiper 4. Rien van Zuijlen Wietze Dreijer, voorzitter 2 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 3