I Herinneringen aan De kinderen Nap Klaas Nap en zijn zusje Neeltje op een foto die Fotograaf Levendig uit Oudkarspel maakte kort na 1900. Piet Nap is ooit begonnen als tuinbouwer en woonde in de Spoorstraat en was getrouwd met Trien Nierop, een dochter van Jan Nierop die woonde op de Kroonstraat in Oudkarspel. Later heeft hij veel bekendheid gekregen van wege het trainen van schaatsenrijders, o.a. Jan Langendijk die Nederlands kampioen was en, meen ik, 2e of 3e bij de Europese Kampioenschappen. Dirk is begonnen als huisschilder en is later tekenleraar en kunstschilder geworden. Hij was getrouwd met een dochter van een smid uit Broek op Langedijk en zij heette Annie Koning. Cor Nap was, net als zijn vader, timmerman en trouwde met Ber Soeters, die ooit telefoniste in Amsterdam was. Hij is op nog jonge leeftijd, net als zijn zusters, naar Arnhem verhuisd, waar hij nog heeft meegeholpen aan de bouw van het ziekenhuis aldaar. Door zelfstudie is hij architect geworden en de kroon op zijn werk is wel de schouwburg in Arnhem "Het Muzesacrem". de familie Nap De vier jongste kinderen Nap op een rij in de sneeuw. V.l.n.r. Cor, Dirk, Neeltje en Piet. Van de kinderen Stam kreeg de St.Langedijker Verleden enige tijd ge leden een mooie merk lap van hun moeder geschonken. Een foto van Neeltje Stam-Nap (1899-1973) was daar ook bij. Klaas Nap, de smid Mijn vader werd geboren in Oudkarspel op 12 december 1896. Van zijn jongensjaren weet ik niet veel te vertellen. Wel weet ik dat hij na zijn schooltijd diverse baantjes heeft gehad. Eén daarvan is een baantje bij Burcht-conserven (Verburg), waar hij blikjes conserven moest dicht solde ren. Ook weet ik nog dat hij op zijn 15e jaar voor het eerst bij de smid kwam te werken en het daar enorm naar zijn zin had. Mijn vader, Klaas Nap, was het oudste kind van het gezin en werd geboren op 12 december 1896. De geboortedatum van de andere kinderen weet ik niet, maar de volgorde is als volgt: Klaas, dan Nelie, Piet en Dirk en tenslotte Cor. (red.: Neeltje (Nelie) was van 1899, Pieter van 1906, Dirk van 1908 en Cor van 1910) Nelie was getrouwd met een vracht schipper, Jan Stam. Hij was samen met zijn broer, Cor Stam, schipper op de "Anna". Deze zijn later naar Arnhem verhuisd, waar ze een groente- en fruit- grossierderij hadden. Oktober 2005 29

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 30