8 ,/T MD TIN*AVONTUUR" 8 Broodjes mei Kaas, Vleescli en Ham. G. NAP. Herinneringen aan de familie Nap Dan gingen ze samen met de koets er opuit en kwamen soms laat weer terug. Ook het café was een goedlopende zaak en goed bekend in de hele omtrek. De bouwers, bij voorbeeld uit Koedijk, die hun waren naar de veiling in Noord-Scharwoude hadden gebracht, wilden voordat ze weer naar huis gingen graag nog even opsteken in "Het Rad van Avontuur". Uitstekende 2felegfenheidL tot DINERS gedurende 't Zan gersfeest. Bij vooruitbestel ling tot en met uit er lijk S7 JULI. Verders verkrijgbaar Billijke Prijzen. Nette Bediening. Aanbevelend, UEd. Dr. Cor Nap en Nantje Bregman. In die tijd kwamen er allerlei reizigers ook wel overnach ten. Dat waren over het algemeen meer handelsreizigers, de zogenaamde kassiesventers, die vooruit moesten beta len voor logies en ontbijt. Boven de voordeur buiten hing een groot bord, wat mijn ome Dirk Nap had geschilderd. Dat was een groot rad, zo één als er wel in een witte muizenkooi zit, waar dan man netjes omhoog opliepen en aan de andere kant eraf vielen. Zo werd het Rad van Avontuur voorgesteld. Mijn grootmoeder, wij zeiden natuurlijk altijd opoe Nap, runde met haar dochter Nelie hoofdzakelijk het café. En als de jongens thuiskwamen uit hun werk of uit school, dan moesten ze sigarenkistjes van cederhout in elkaar zet ten met hele kleine spijkertjes en scharniertjes. Later zijn mijn grootouders gaan rentenieren en verhuis den ze naar de Spoorstraat, wat vroeger 't Weggie heette. Ze kwamen te wonen aan de Oudkarspeler kant, naast kapper Cor Langedijk die in een dubbel pand woonde. Het scheen vroeger een gezellig café te zijn waar je voor één vierduit tweeëneenhalve cent red.) een orgeltje kon la ten spelen en één van die liedjes was 'Dichter und Bauer'. Dat orgel is in de oorlog gesloopt om de loden pijpen - want lood was toen prijzig - door de toenmalige huurder van het café, Piet de Ruiter. Deze man was afkomstig uit Amsterdam en was eigenlijk slager. Hij had altijd dorst en zodoende altijd geldgebrek. Vroeger werd in het café in het groot ingekocht, dus bijvoorbeeld een vat wijn en een vat jenever, wat dan in een kruik werd overgetapt en dan geserveerd. Cornelis Nap en Nantje Bregman bij hun prieeltje achter in de tuin aan de Spoorstraat. Aan de andere kant was de winkel van mijn vader, Klaas Nap, met daar weer achter de smederij. Dit pand werd gehuurd van de weduwe De Leeuw. Toen mijn ouders verhuisden naar de Dorpsstraat is Jan Posthumus er smid geworden. 28 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 29