Een verdwenen familienaam Klaas Opperdoes bekleedde diverse maatschappelijke functies in Noord-Scharwoude. Zo was hij op 20 maart 1909 ondermeer één der oprichters van de Coöperatieve Boerenleenbank in genoemd dorp. In de eerste jaren ver vulde hij de functie van secretaris. Ook op kerkelijk gebied was hij actief, hij zat jarenlang in de kerkeraad. Een heel goede vriend van hem was meester Janssonius, hoofd van de ULO. Muziek speelde een grote rol in het leven van de Opperdoezen. Klaas kon prachtig pianospelen en had een voorliefde voor Chopin. Omdat kinderen en aangetrouw- den ook wel muzikaal waren, ontstond op zondagmid dagen vaak een zangkoor met Klaas als begeleider op de piano. Was het mooi weer dan trok zo'n optreden vaak publiek. Een graag geziene logé bij de familie Opperdoes was Willem Hespe, de directeur van zangvereniging Crescendo. Deze foto werd gemaakt ter gelegenheid van het 55-jarig huwelijk van Klaas Opperdoes en Neeltje Slooves op 23 mei 1947. De kinderen, aangetrouwden en kleinkinderen zijn aangetreden voor een familieportret. We zien achter v.l.n.r.: 1.Klaas van Nienes, 2.Arie van Nienes, 3.Rens G.Slot, 4.Cor(nelis) van Nienes, 5.Jacob Dik, 6.Jan Tuijn, 7.Nico(laas) C. Kaan, 8.Hinke Johanna Postma, verloofde van Nico Kaan. Vooraan: 1.Neeltje Marie Slot-Opperdoes, 2.Guurtje van Nienes-Opperdoes, 3.Neeltje Opperdoes-Slooves, 4.Klaas Opperdoes, 5.Cornelia Dik-Opperdoes (eerder gehuwd met Simon Kaan die in 1927 te New York was overleden), 6.Willy Trijnie Tuijn-Kaan met op schoot Yvonne Tuijn. Vrij snel na het maken van deze foto overleed eerst in juni Geraadpleegde bronnen: In een in memoriam lezen we: 'Wij gedenken met dank baarheid, wat hij voor dorp en kerk is geweest. Zijn blijde, tevreden gezicht, zijn zachtmoedigheid waren persoon lijke trekken, die vrijwel iedereen tot zijn vriend maakten. Hij ruste in vrede.' Diverse archieven in het Reg. Archief te Alkmaar Foto's en gegevens van de heer A.van Nienes te Badhoevedorp. Stamboom van de familie Ootjers door Dirk H.Floorijp en Ronald Ootjers; 1984. Gedenkboek van 100 jaar Rabobank Langedijk; 2004. Oktober 2005 1948 Neeltje Slooves op de leeftijd van 78 jaar. Haar man Klaas Opperdoes volgde haar twee jaar later. 26

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 27