Een verdwenen familienaam Cornelis Opperdoes (1846-1909) en zijn vrouw Neeltje Schuijtemaker (1846-1931) op jeugdige leeftijd. Beide portretjes moeten kort vóór of na hun huwelijk zijn gemaakt door C.v.d. Aa en J.Chrispijn te Alkmaar. Cornelis was waarschijnlijk landbouwer, maar moet later toch meer in de groentehandel zijn gegaan. Het voorname huis aan de Dorpsstraat 616 werd wellicht voor hem ge bouwd. Het echtpaar kreeg in 1868 een zoon die Simon werd genoemd, ofschoon de wederzijdse vaders Klaas en Jan heetten. Wellicht werd Simon vernoemd naar Simon Stam, de tweede echtgenoot van Grietje de Geus, maar dat is niet bekend. Het jochie werd niet ouder dan zes jaar. In 1872 en 1875 kwamen er nog twee jongetjes waarvan de eerste Klaas en de tweede weer Simon werd genoemd. Oktober 2005 25 618 en Simon in het huis van hun ouders (nu 616). In het gezin van Simon kwa men geen kinderen, Klaas en Neeltje kregen er vier. De oudste was een zoon, Cornelis genaamd, maar hij overleed op jonge leeftijd. De drie dochters Cornelia, Guurtje en Neeltje Marie trouwden later en de eerste twee kregen kinderen, maar die droegen natuurlijk niet meer de naam Opperdoes. Neeltje Opperdoes-Slooves (1869-1948) op jeugdige leeftijd. Cornelis Opperdoes en Neeltje Schuijtemaker op gevorderde leeftijd. Cornelis Opperdoes bereikte de leeftijd van 62 jaar. Hij overleed in 1909. Zijn vrouw overleefde hem nog jaren en stierf in 1931. De broers Klaas en Simon Opperdoes trouw den twee zusjes. Klaas koos in 1894 Neeltje Slooves tot bruid, Simon trouwde Maartje in 1897. Zij waren dochters van Cornelis Slooves en Guurtje Pranger. De broers woon den naast elkaar, Klaas op het huidige adres Dorpsstraat Het ietwat voornaam ogende huis van Klaas Opperdoes met daarachter de grote schuur. Later werd dit huis bewoond door de familie Reijer Groot en heden ten dage door Piet en Agnes Veldman, Dorpsstraat 618 te Noord-Scharwoude. Links is net nog een stukje te zien van de woning van burgemeester Brinkman. Aan de rechterkant stond de woning die ooit werd gebouwd voor Cornelis Opperdoes, de vader van Klaas en later bewoond door Simon, de broer van Klaas.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 26