hulde; Herberg 't Huis de Brederode' aan-ohze Het jubileum van Jan Slooves die jaren achtereen werk verrichtte voor verschillende kasteleins. De Jumboband luisterde dit feest op. We zien vooraan v.l.n.r.: 1.Dirk Horst met klarinet, 2.Jan Silver met viool, 3.Jan Slooves, 4.onbekend, 5.Dirk van Meurs met mook. Recht achter Jan Slooves staan Grietje Maasen en Cor Vis. (foto: A.Vis Mook) Kees van Liempt Cornelis (Kees) van Liempt was een Amsterdammer van geboorte. Met de geboortedatum van 30 oktober 1892 was hij een generatiegenoot van Cor Vis. Kees trouw de in december 1917 met de uit Harlingen afkomstige Engelina Nielsen. Het gezin vertrok naar Harlingen waar in 1918 en 1919 achtereenvolgens hun zoon Wouter en dochter Catharina werden geboren. Iets later treffen we het gezin achtereenvolgens aan in Wormer, Schagen en Heerhugowaard. In Wormer werden nog twee dochters geboren, Maria Petronella in 1921 en Rika Maria in 1931. Waarschijnlijk baatte Van Liempt in genoemde woon plaatsen ook een café uit. Na een half jaar in Schagen te hebben vertoefd, duikt de familie Van Liempt op in Heerhugowaard. Zeker is wel dat Van Liempt een café had vlak naast 'De Swan' in die plaats. De naam van dat café is echter nog niet achterhaald. Simon Klaver In 1951 kwam er een nieuwe kastelein ten tonele. Jacob Klaver uit Midwoud en Teetje Mijts uit Heerhugowaard kregen in 1905 een zoon. Deze Simon Klaver kwam in Nibbixwoud ter we reld. Vader Klaver was broodbakker en het stond vast dat Simon hem zou opvolgen, ofschoon hij daar eigenlijk geen zin in had. Het gezin, met in middels nog een dochter, verhuisde in mei 1909 naar het Verlaat in de gemeente Oude Niedorp. Toen Jacob Klaver in 1925 op de nog jonge leef tijd van 49 jaar kwam te overlijden, trad de jonge Simon noodgedwon gen in zijn vaders voetsporen. Ook bij een bakker moest er brood op de plank komen. Moeder Teetje stond als brood bakster te boek en de jonge Simon runde de zaak. Simon kreeg kennis aan Geertruida Anna in 't Veld af komstig uit de polder Koegras onder Den Helder. Zij trouwden in juni 1928 en vestigden zich als bakker aan 't Verlaat. Zoals gezegd, was bakker zijn niet de stiel van Simon. Eigenlijk waren paarden zijn grote hobby. Simon was daardoor een geregeld bezoeker van de drafbaan. Bij stalhouder Wolfswinkel verrichtte hij koetsiersdiensten. Na verschillende beroepen belandde Klaver met zijn ge zin dus in 1951 in 'De Brederode'. Dit soort werk had hem altijd wel getrokken, dit in tegenstelling tot zijn vrouw. Dochter Thea herinnert zich de vergaderingen van de waardschap (de schouw door het polderbestuur) met ge stoofde paling. Omdat de slaapkamers achter in het café lagen, moesten de kinderen door de vergaderzaal naar bed toe. En ook niet te vergeten de bediening die vaak werd uitgevoerd door de bekende Langedijkse Lenie Rijper en Tjade Druif uit Nieuwe Niedorp. De laatste stond bekend als 'de zingende postiljon', een kunst die hij tijdens het be dienen ook verstond. Zingend en walsend bewoog Tjade zich vaak tussen de dansers. Toch was de exploitatie van het café geen vetpot. Muziek werd er ook vaak gemaakt in 'De Brederode'. Een stemmingsband die in de jaren '20 populair was, was de Jumboband van de gebroeders Van Meurs uit Hoorn. Na afloop van zo'n balavond zette moeder Grietje steevast de pan met gehaktballen op tafel voor de muzikanten. Ook bij het jubileum van 'Onze Slooves', de onafscheidelijke hulp van het café, was de band aanwezig. Zij werden ver eeuwigd op een foto. In december 1941 nam de familie Van Liempt haar intrede in de Oudkarspeler herberg. Het inkomen uit 'De Brederode' was kennelijk geen vetpot want Kees van Liempt verdiende bij als onderhoudsman bij de gemeente. Na tien jaar ging de zaak over naar de familie Klaver. Het gezin Van Liempt verhuisde naar een kleiner huis aan de Dorpsstraat. (nu rechts van de firma Bruin, Dorpsstraat 768). In april 1958 vertrokken Kees en zijn vrouw naar Schagen, waar zij zich vestigden aan de Stationsweg. Zoon Wout vertrok al in 1950 naar Den Haag waar hij impresario werd van o.a. Wim Kan. Bijna iedere Nederlander kent vanuit die betrokkenheid 'me neer van Liempt'. Het gezin Vis vertrok begin 1950 naar Vlissingen omdat zoon Henk daar naartoe was vertrokken. Grietje Vis- Maasen overleed daar op 2 augustus 1965. Cor Vis over leefde haar nog geen twee jaar. Hij overleed op 15 januari 1967 te Arnhem. 16 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 17