Achter de Lagere School (nu Behouden Huis) lagen de bootjes voor de vissers. (foto: A.Vis Mook) Herberg 't Huis de Brederode' De familie Bückmann en personeel na de kermis in Oudkarspel in 1918. We zien achter v.l.n.r.: 1.,2.&3. onbekend, 4. Grietje Maasen, 5.?, 6. Cor Vis, 7, 8 onbekend, 9. Han Bückmann, 10. Jan Slooves, 11.?. Zittend: 1.?, 2. Hein Bückmann, 3. Johanna Bückmann-Vens, 4.? Vooraan: 1. Bina Bückmann, 2. Loppie Bückmann, 3. Frangois Bückmann die Buckie werd genoemd. De onbekende personen zijn waarschijnlijk mu zikanten die tijdens de kermis de balmuziek verzorgden. Cornelis Vis Cornelis (Cor) Vis was een geboren Oudkarspelaar. Hij kwam daar op 20 mei 1891 ter wereld als zoon van Abraham Jasperz. Vis, metselaar en later bouw kundige. Zijn moeder was Anna (Antje) den Adel. Aanvankelijk zou Cor toch wel in de voet sporen van zijn vader treden en werd timmer man. Op 27 oktober 1920 lezen we in 'De Nieuwe Langedijker Courant: Het Café met vergunning '"t Huis de Brederode', eigendom van den heer Bückmann, is door onderhandschen verkoop overge gaan in handen van den heer C.Vis alhier, die, naar wij vernemen de zaak met ingang van 1 Februari zal aanvaarden." Op 1 februari 1921 kreeg het café dus een nieuwe kastelein, die op datzelfde moment trouwde met de anderhalf jaar jongere Grietje Maasen uit Oude Niedorp. Grietje Maasen had al meerdere jaren bij Bückmann gewerkt en kende de zaak door en door. Vandaar dat het voorstel van Bückmann kwam om de zaak over te nemen. Hij wist dat zij het zelfstandig goed kon beheren. Dat is de reden dat Cor Vis van beroep veran derde. Zij kregen twee zonen: Abraham (Bram) in 1922 en bijna een jaar later Hendrik (Henk). De oma van Cor Vis van vaderszijde was Geertje Borst, de vrouw van Jasper Vis. Het is mogelijk dat Geertje Borst verwant was aan de vrouw van Een serie bootjes werd speciaal voor de vislief- hebbers aangeschaft. Deze bootjes lagen in de Achterburggracht achter de Lagere School. Via de Snipsloot kon dan het Waardje worden be reikt. In 30 minuten kon men met de HABO Autobusdiensten vanuit Alkmaar genieten van 'vischvrijwater', terwijl voor 'verboden water alle permissiebriefjes te bekomen' waren. Hier kwamen na verloop van tijd grote groepen vissers op af. Vooral een groep supporters van een Amsterdamse voetbalclub vertoefde regelmatig in Oudkarspel waarbij het soms een dolle boel werd. Een groep voetbalsupporters uit Amsterdam vermaakte zich tijdens en vooral na het vissen in Oudkarspel. Hier loopt men de polonaise langs het café (links). De foto is genomen in de richting van de Dorpsstraat. (foto: A.Vis Mook) kastelein Gerrit Slotemaker, maar dit is nog niet vastgesteld. Onder de familie Vis werd de oude herberg wat meer gepromoot als hotel. Als spe ciaal adres voor 'H.H.Vischliefhebbers' werd er reclame gemaakt. Oktober 2005 15

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 16