Herberg 't Huis de Brederode' Geertje Slotemaker (1886-1963), gehuwd met Germent (Gam) Borst Abrahamsz. Als enig overgebleven dochter volgde zij vader Gerrit niet op. Zij overleed, net als haar man in Bergen. Kastelein Bückmann (rechts) staat hier voor de stal van het café afgebeeld met zijn vrouw Johanna Vens. Op het paard zit waarschijnlijk zijn zoontje Frangois Marie. Gezien de leeftijd van het jochie moet de foto in 1913/1914 zijn genomen. Hein Bückmann Gerrit III en Geertje trouwden in 1875 te Oudkarspel. In de jaren '80 van de 19e eeuw vinden we ze als kasteleinsecht paar in 'De Brederode'. Zij kregen twee kinderen, Aalbert in 1876 en Geertje in 1886. Helaas overleed hun zoon al in 1882. Dochter Geertje trouwde met Germent Borst, vee houder in Oudkarspel en was geen beoogd opvolgster. Johan Adam werden hier geboren. Het jochie overleed toen het een half jaar oud was, moeder Leentje in maart 1903. Hein hertrouwde in mei 1904 met de vijf jaar jon gere, uit Zaandam afkomstige Johanna Vens. Zij was het hoofd van de Nuts Bewaar- en kleuterschool aan de Czaar Peterstraat. Het schijnt dat zij de prachtige titel voerde van 'hoofdbroekenbindster'. Hein en Johanna kregen in Zaandam twee kinderen: in 1901 opnieuw een Heinrich Johan Adam en een jaar later een dochter die de naam Loppie Johanna kreeg. Het gezin Bückmann, nu dus weer bestaand uit man, vrouw en drie kinderen, vestigde zich op 26 juli 1907 in Oudkarspel. Het heeft er alle schijn van dat Bückmann eerst het café van Slotemaker heeft gehuurd. In ieder ge val heeft Slotemaker als kastelein niet de bijna eeuw vol- gemaakt. De oudste dochter Fran^oise Marie was ten tijde van de verhuizing al elf jaar, maar zoon Heinrich (Han) en dochter Loppie waren pas twee en bijna één jaar oud. In 1911 en 1914 werd te Oudkarspel nog een zoontje en een dochtertje geboren. Het jongetje werd Francois Marie genoemd en zijn zusje kreeg de welluidende namen Jacobina Theodora Charlotte maar werd Bina genoemd. Uit Zaandam was ook de dienstbode Mietje Terwey mee gekomen. Toen Gerrit III op 14 december 1916 overleed, kwam er met zijn heengaan een einde aan de dynastie Gerrit Slotemaker in Oudkarspel, ofschoon hij bij zijn overlijden geen kastelein meer was. Heinrich Johann Adam Bückmann moet onmiskenbaar van Duitse afkomst zijn geweest, ofschoon hij in 1868 in Den Haag werd geboren. Hij vertrok naar Zandvoort en trouwde daar met de uit die plaats afkomstige Leentje Keur. Het gezin verhuisde naar Zaandam waar Hein kas telein werd van de 'Heeren Sociëteit" op de Hoogendijk. Hun dochtertje Fran^oise Marie en zoontje Heinrich Nadat het café was overgegaan in handen van de familie Vis, vertrok op 12 februari 1921 het gezin Bückmann met de drie jongste kinderen naar de Prinsesselaan in Bergen. Hier dreven zij nadien het pension 'De Uitkomst'. Van het hele gezin Bückmann bestaat nog een mooie foto, genomen na de Oudkarspeler kermis. Ook het personeel staat opgesteld. 14 Oktober 2005

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2005 | | pagina 15