Reacties op het vorige (9e) nummer. Herinneringen aan Broek Mevrouw Groen-Peijs uit Sint-Pancras herkende de foto waarop Arie de Ruigh met kapok aan het bedden stoppen was. Het bleek dat de foto is genomen in Noord-Schar- woude bij de familie Oudes, die daar een manufacturen winkel had. De winkel stond schuin tegenover de winkel van Smit (nu Pictures Frames). Bij Arie de Ruigh staan op de kiek Cor Oudes en links zijn vrouw, wier meisjes naam Ma Barten was. Haar zuster Trien Barten ligt voor aan op het gras. Ook de heer G.Brouwer uit Middenmeer herkende De Ruigh op de foto en herinnerde zich ooit bij de fa.Van Zijl onder Arie te hebben gewerkt. De 'Nuweweg' Dezelfde mevrouw Groen wees op een foutje bij een foto van huizen bij de Nuweweg. Er staat dat het huis (op het kaartje nummer 6) bewoond werd door Teun Kostelijk. Dit blijkt niet te kloppen. In genoemd huis woonde Trom petter. Kostelijk woonde in de stolpboerderij op de hoek van het Veilingterrein. Van de familie Glas-Möller ontvingen we verschillende foto's, destijds gemaakt door Hermann Möller uit Oud karspel. Hij maakte een luchtfoto van het kruispunt bij de Nuweweg tijdens de verkaveling rond 1970. We zien linksonder op de foto dat de Voorburggracht en de Nijver heidsstraat al zijn geasfalteerd. De grote oprit bij 'de bul ten' voor de geplande omleiding van de provincialeweg is ook duidelijk zichtbaar. Nu zijn hier o.a. de DTS velden. Waar nu plan Sint-Maarten staat zijn nog duidelijk de slo ten en akkers zichtbaar. Oktober 2004 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 6