Reacties op het vorige (9e) nummer. 1 .yjAL*'1' Een andere foto met gezicht op de Zuidscharwouderpolder vanaf de Westerweg richting Heerhugowaard. Bij de hellingbok staan Jan van Kleef, zijn vrouw Marie van Kleef-Beemsterboer en H.Moolhuijzen-Lammers. De zittende man in de schuit is Bastiaan Moolhuijzen, stoker van het watergemaal aan de Oosterdijk. Hierna kwam een heel eind niets en dan begonnen zich de contouren van het industriegebied te ontwikkelen. Als eerste vanaf de Stationsweg gezien de Borstelfabriek. Op het voormalige terrein van sloper Hein Beets verrees een prachtige skipiste. Daarna volgde drukkerij ACCA, een broodfabriek en een begin van carrosseriebedrijf Ligthart. Met enige trots wil ik vermelden dat voordat de Lange- balk een echte brug was, er een lange balk van hout lag en mijn grootvader Dirk van Kleef ervoor gezorgd heeft (volgens de overlevering) dat er uiteindelijk de huidige betonnen "balk" is gekomen. Langedijker Klompendansertjes De heer Reijer Schrieken uit Alkmaar had bijzondere aandacht voor het artikel in ons achtste nummer over de Langedijker Klompendansertjes. Bij de foto genomen voor paleis Soestdijk in 1949 betrapte hij ons op een fout. Er staat namelijk bij deze foto dat het derde paar in de rij Riet Glas en Thijs Wiersma zijn, maar dit moet zijn Henny Vlug en Reijer Schrieken. Als bijzonderheid meldt de heer Schrieken ons dat iedereen op de foto recht voor zich uit kijkt. Men was van tevoren gewaarschuwd om niet naar het bordes van het paleis te kijken. Dat was niet gepast!! Piet van Brandje Bij het artikel over Piet en Brandje Forrer haalde Schrie ken veel herinneringen op. Hij schrijft: "Piet en Brandje woonden enige tijd in de oude boerderij tegenover Lief- ting (in die tijd de Fa.Luyting). Deze boerderij en die op het Dwaalpad waren eigendom van de familie Schrieken/Kout. Mijn grootvader is er volgens overleve ring aan blijven hangen voor het strijkgeld. Ik ging vaak met mijn vader op maandagavond mee om de huren op te halen. Wat een ieder afzonderlijk betaalde weet ik niet meer, maar de huur liep uiteen van één tot twee gulden per week. In het gangkastje stond de huurkaart waarop mijn vader dan zijn handtekening zette als de huur betaald was. Ik weet ook nog, dat er soms wel eens een achterstand was, maar er werd weinig aandrang op betalen uit geoefend. Ik heb nog een foto van de boerderij op het Dwaalpad, ge nomen vanaf de Kromme Brug." Gezicht op het Dwaalpad, of het eiland van Glas, vanaf de Kromme Brug. 4 Oktober 2004 filTf v

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 5