emir lenige Dorpsnieuws in 1935 Het ging er warm aan toe in die dagen, zo erg dat bij één van deze unieke transporten het schip ge troffen werd door één der hevige bombardementen, met gevolg dat bijna de helft van de ezels dodelijk getroffen werd. Voorts werden in die periode massa's Duitse krijgsgevangenen over gebracht van Noord-Afrika en Italië naar kampen in Egypte. Tot zover het krantenartikel. Henk Schenk heeft dus veel be leefd in die moeilijke jaren. Hij was geboren op 10 mei 1912 en werd 81 jaar oud, maar kon te rugzien op een zeer bewogen leven. Henk Schenk als radiotelegrafist. door de redactie Van de heer Boos uit Nieuwe Niedorp ontvingen wij een Achter op de foto staat de naam van Jacob Balder, zodat oude foto. Blijkens het opschrift moet deze gemaakt zijn mag worden aangenomen dat die op de foto staat. Mocht in Broek op Langedijk tijdens de mobilisatie van 1914. u informatie hebben over deze foto dan zijn wij daarvoor Bekend is dat in die tijd, toen Nederland neutraal was, zeer erkentelijk. overal afdelingen werden opgericht van de 'Land storm', een burgerwacht van weerbare mannen uit de bevolking. Kennelijk vonden de kinderen van Broek dit zo interessant dat zij zichzelf uitdosten als 'jeugdlandstormers'. De stokken verbeeldden geweren en enkele jon gens hebben een Rode Kruisband om de arm. De fotograaf zag hier kenne lijk ook wel de gein van in. We weten niet wie er op de foto staan en heb ben ook weinig hoop dat we dat nog te weten zul len komen. Alle kinderen zouden nu dik in de ne gentig zijn, als zij onver hoopt nog leven. Oktober 2004 33

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 34