De geschiedenis van een huis en zijn bewoners. Wederom draafden Kout en Rutsen op om de schade te herstellen. Doordat de verkaveling bijna was voltooid, ging met name het zware verkeer achterom over de Voorburggracht en Westelijke Randweg. Het huis werd hierna niet meer aan gereden, maar het hek werd nog talloze malen geheel of gedeeltelijk met de grond gelijk gemaakt. Jan Oudendijk overleed in juli 1979 en zodoende werden zijn weduwe en hun zoon Cor samen erfgenaam van het huis dat inmiddels huisnummer 453 had gekregen. Het toch wel ontstane achterstallige onderhoud werd weg gewerkt, maar het oorspronkelijke aan het huisje bleef zoveel mogelijk behouden. Na jaren van ongewijzigd aanzien werd in 1984 een uitbreiding aan de woning toe gevoegd. Achter op het erf verrees een huisje in een beetje Zaanse stijl, vervaardigd door Aris Jan Kout uit Zuid- Scharwoude. Cor Rutsen metselt de nieuwe muur op. In 1967 was het de beurt aan een NACO-bus. De schade bleef beperkt tot een ontzette muur en een naar binnen gedrukt kozijn. In 1972 vol trok zich de laatste grote aanrijding. De firma Van den Heuvel uit Oirschot raakte eerst het huisje van Van Kleef. Toen de chauffeur dit in de gaten had, schakelde hij in achteruit en kraakte de halve gevel van ons bewuste pand. Een foto van het aanbouwtje in wording in 1984. In juli 2000 overleed moeder Trien en hierdoor bleef er nog maar één bewoner over. Zoon Cor besloot in 2001 om het huisje te verkopen. Zo kwam er na dik zeventig jaar een einde aan de naam Oudendijk in dit huis. Momenteel zijn Jo en Anneke Schagen, gerepa trieerde Nederlanders uit Australië, eigenaar van dit bijna anderhalve eeuw oude pandje. Gelukkig laten zij het inmiddels bijna monu mentale huisje, met zijn bewogen geschiedenis, grotendeels in de originele staat. Aris Jan Kout en zijn vader Jan stellen het kozijn voor het raam. Aan de binnenkant staat Jan de Ruiter, werkzaam bij Rutsen. Geb.-huw.-en overlijdensregisters Reg. Archief Alkmaar. Bevolkingsregisters Reg. Archief Alkmaar. Mededelingen en foto's van Fam. J.Kos te Noord-Scharwoude, H.Komen te Nieuwe-Nie- dorp en Nic.van Kleef te Zuid-Scharwoude. Gegevens van het Kadaster te Alkmaar. Eigen gegevens van de schrijver. Oktober 2004 31

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 32