De truck met oplegger van Leegwater ramt het huisje. Menig huis in Langedijk heeft te lijden gehad van het verkeer, maar waarschijnlijk spant dit huis wel de kroon. In februari 1960 reed bij re genachtig weer een truck met op legger van de firma Leegwater uit Noord-Scharwoude de gehele voor kant van het huis aan flenters. Het scheen dat de truck wel remde maar dat de oplegger een defecte rem leiding had waardoor het gevaarte schaarde. Het huisje met zijn halfsteens muur was tegen dergelijk grof geweld niet bestand. De voormuur stortte half in, maar de rest van het huis leed geen noemenswaardige schade. Wel kwam het in later jaren voor dat er deuren klemden. Door de klap vlogen de kozijnen dwars door de kamer en belandden achter de kolenkachel. De eigen gehaakte gordijnen van moeder Trien hingen, toen de wagen later wegreed, te wapperen aan de oplegger. Binnen was veel meubilair omgevallen en het houten bin- nenschot was compleet gekraakt. De aanrijding was de aanleiding om wat meer licht in de kamer te krijgen. Er werd een verzoek ingediend bij de gemeente, maar deze was in eerste instantie geen voor stander hiervan. Zodoende zat het gezin letterlijk in de kou. De firma Kramer Zuurkool plaatste daarop voor nood een paar grote houten schuifdeuren. Omdat de muur voor een groot deel ingestort was, veroorzaakte een voorbijrijdende auto ongeveer het geluid van een over- Het huisje nadat de wagen van Leegwater was weggereden. komende helikopter. Deze situatie duurde bijna drie maanden. Toen kwam de bouwvergunning en timmer man/aannemer Jan Kout en metselaar Cor Rutsen herstel den de voorgevel, waarbij de twee kleine ramen werden vervangen door een groot raam. Nog geen jaar later herhaalde zich een soortgelijke aan rijding, nu door de firma Gorter uit Aalsmeer. De vracht wagen met aanhanger, met daarop een lading door de regen nat geworden hout, kraakte de nog geen jaar oude voormuur. Ook nu was het weer motregen weer en de weg glad. De schade was niet vergelijkbaar met een jaar daarvoor, maar toch moest de hele voorgevel weer wor den vernieuwd. Opnieuw een klusje voor Rutsen en Kout. Voordeel was dat er binnen nog geen behang was geplakt omdat schilder Jan in die dingen niet zo vlot was. De geschiedenis van een huis en zijn bewoners. Aanrijdingen 30 Oktober 2004

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 31