Een muzikale familie. Hun zonen Jan en Maarten waren ook met hetzelfde muziekvirus besmet geraakt en maakten ook een aardig mopje muziek. Jan heeft ook in Kunst na Arbeid gespeeld en speelde hier de kleine trom. Samen met zijn zonen, Cees die eerste bugel speelde en Dirk bespeelde de bas. Ook twee kleindochters van Fanfare Kunst na Arbeid tijdens een optocht in 1958. Jan zaten bij de fanfare. Petra die de sax be- Middenvoor loop Jan van der Weerd. (foto uit 100 jaar Kunst na Arbeid) In de jaren 1930 en daarna was ook hier in Langedijk geen brood meer te verdienen en de familie van der Weerd vertrok naar Velsen, waar hij bij de Hoogovens zou gaan werken. Dit ging echter niet door, want hij werd daar be roepsmuzikant. speelde en Janneke bugel. Deze laatste is nu zangeres in een bekende Noord-Hollandse groep, genaamd Sesam. Maar zoon Maarten is eerst in opleiding bij P.Pranger ge weest. Deze meneer Pranger dirigeerde de fanfare in Zuid- Scharwoude. Later kreeg hij op het conservatorium in Am sterdam les van de bekende trompettist Marinus Komst. Maarten bespeelde net als zijn vader de trompet. Samen met zijn vader en broer speelde hij ook in de fanfare Kunst na Arbeid. Om dit al lemaal te kunnen betalen trad Maarten met allerlei bandjes op, om naast zijn studie geld te kunnen verdienen. Maar op een goede dag hoorde hij in Am sterdam dat er een mogelijkheid was om in dienst te treden bij een Canadees militair muziekkorps. Hij solliciteerde en slaagde in Den Haag voor dit exa men. In 1956 vertrok hij naar Canada naar de plaats Calgary om in de "Lord Strathcona's Horse band" te spelen. Hij had hier in Amsterdam zijn studie aan het conservatorium niet af gemaakt. Maar daar over de zee nam hij zijn stu die weer op aan het conservatorium te Calgary en wist van zevende naar eer ste trompettist te promoveren. De weinige tijd die hij nog over had werd benut door in het "Philharmo nic Orchestra" te spelen. Een beroepsorkest van 85 man. Dat waren drukke tijden van soms wel 17 uur per dag. Hij heeft ook veel voor de TV opgetreden. Vooral als de achtergrond muziek of bij tv spots of shows. Hier heeft hij zijn vrouw leren kennen die ook trompet speelde. Samen kregen ze drie dochters. Maarten woont nu op Vancouver Island waar hij van zijn rust kan genieten. Cees v.d Weerd op trombone, Jan Oudendijk op saxophoon en Arie Kuin op de mook na afloop van de operette 'Der Bettelstudent' door operettevereniging 'Caecilia' in november 1957. Maar in 1944, in die voor heel veel mensen moeilijke oor logsjaren, verhuisde het gezin weer terug naar de Lange- dijk. Ze kwamen, alsof het zo wezen moest, weer in het huis van Dirk Kist, waar Cees al eerder in de kost had gezeten. Bakker Schoorl had dit in die tussentijd gekocht en de familie huurde nu dit huis. Cees kwam bij Eecen (de EZO keukens) te werk maar dit werken was eigenlijk een noodzakelijk kwaad. Zijn hart lag bij de muziek. Hij speelde bij de fan fare Kunst na Arbeid. In diverse bezettingen speelde hij ook altijd bij bal na. O.a met Jan Oudendijk en Arie Kuin of met Jan Oudendijk en Piet Hartland, na de operette te Noord- Scharwoude, vaak tot in de vroege uren. Nadat Cees gepensioneerd was, heeft hij nog een aantal jaren in de kantine van Kramer's zuurkoolfabriek gestaan. Hij is in 1966 overle den. Zijn vrouw overleed vijf jaar later. Muzikale kinderen en kleinkinderen Oktober 2004 25

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 26