^eii mui^iKa. e iam.1. ie H door Marian Slink-Kuilboer rTi iw De familie Van der Weerd is van huis uit al muzikaal. Cees van der Weerd werd als vier de kind, uit een gezin van acht kinderen, geboren in 1893 te Kampen en overleed in 1966 te Langedijk. Zijn ooms en neven, maar ook verdere fa milie, zaten in orkestjes of wa ren getrouwd met muzikale mensen. Cees was ook met dit virus besmet. Als militair muzikant werd hij in de Eerste Wereldoorlog als soldaat gelegerd in Alkmaar. Waar nu het MCA zieken huis is was toen een cadetten school. In de tuin daarachter stonden barakken waar hij sliep. Het orkest waar hij als eerste trompettist speelde was gelegerd in Alkmaar en daar verdiende hij zijn brood mee. Nou ja, het was wel zonder be leg, want dat kon er niet meer vanaf, zo weinig was de soldij in die tijd. En omdat het be roep soldaat weinig betaalde, verdiende hij met balmuziek maken een behoorlijk centje bij. Hij was al heel gauw een veel gevraagd muzikant en ging dan in burgerkleding muziek spelen in diverse res taurants annex cafévs. Daar hadden ze in die tijd dubbel tjesbal. Dit gebeurde vaak in Koedijk omdat dit niet ver bij Alkmaar vandaan lag en hij alles lopend moest doen. Hierdoor kwam hij vaak in contact met Langedijkers die ook muziek speelden. O.a. 'De Kleine Kapel' waarin Kees Blom, Ab Kwadijk, Dirk Kist, Cor van Zijl, Piet Scheltus en Jan Kuiper speel den. Maar Cees verdiende met privé spelen meer. Omdat hij als soldaat misschien wel teveel verstek liet gaan, werd hij op een goede dag gearresteerd in Heer- hugowaard en naar Kaatsheuvel over gebracht. Daar moest hij zijn verdere diensttijd uitzitten. In dit huisje was Cees v.d.Weerd in de kost bij Dirk Kist en Jeanette IJff, die hier voor het huis staan. Later werd het de woning van de familie v.d.Weerd.(foto J.v.d.Weerd) in het pand wat later Slagerij Beemsterboer was. Nu is het een galerie. Bij een volgende baas waar Cees voor werkte was de vrouw des huizes overleden. Twee kleine kin dertjes waren er en een vader die de kost verdienen moest. Dat was echt kommer en kwel, maar Cees die wist wel een vrouw voor deze man. En ja wel hoor, het werd een span. Maar op een goede morgen kwam deze baas naar Cees toe en zei: "Moet je nu toch horen. Ik ben vandaag jarig en weet je wat ik kreeg?" "Nee," zei Cees. "Nou, een schemer lamp." Je kon duidelijk horen dat die man met dit toch dure cadeau niet tevreden was. "Nou," zei Cees, die niet moei lijk was, "geef je jouw vrouw als die jarig is toch een doos sigaren cadeau." Zo gezegd zo gedaan. Maar de vrouw des huizes kon het cadeau niet zo waarderen en het huwelijk was snel daarna van de baan. Zo leerde hij hier in Langedijk ook zijn vrouw Grietje Sint kennen. Zij woonde aan de Oosterstraat in Noord-Schar- woude. Het gezin vestigde zich hier in Langedijk en kreeg zeven kinderen: Hen (1923), An (1924), Jan (1928), Maar ten (1930) Joke (1933), Gre (1936) en Tiny (1938). Maar na zijn diensttijd trok de Lange- dijk toch wel weer. Bij Dirk Kist van De Kleine Kapel kon hij wel in de kost ko men en zo kwam Cees aan de Dorps straat te Zuid-Scharwoude te wonen. Hij had een beroep geleerd, namelijk meubelmaker/stoffeerder en kon aan het werk bij Reinders. Dit bedrijfje zat De familie Van der Weerd in 1937. Van links naar rechts Maarten, Hen, Tiny, Jan, Joke en An. 24 Oktober 2004

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 25