Theater TIVOLI: mijn 'CINEMA PARADISO'. OPROEP veerd en bewaard. Alvast bedankt! Uiteindelijk besloot ik de projectoren maar te laten staan omdat het een heksenklus zou worden om ze weer in be drijf te krijgen. Heeremans was daar niet blij mee maar hij heeft ze zoals we allemaal in het makelaarsmagazine van 23 mei 2003 hebben kunnen lezen kennelijk overge daan aan de nieuwe bewoners. Het glas-in-lood was al voor onze reddingsoperatie dermate beschadigd (vier van de zeven letters ingegooid vanaf de straat en het lood helemaal verbogen) dat we dat niet konden meenemen en hoewel ik er bij Heeremans nog wel voor gepleit heb voor restauratie op de plek zelf is dat jammer genoeg niet gebeurd en zijn er nu drie ramen op die plek. Ik concen treerde me hierna op het uitzoeken van de diverse spullen die we hebben meegenomen. Wat vonden we allemaal in die natte puinhopen van een aan één kant totaal verweekt en verrot gebouw? Toch nog veel, heel veel. Naast het hierboven al genoemde onge veer veertig filmblikken (waarvan er zes aan de binnen kant vocht hadden opgelopen, waardoor de films verrot waren), die aan de buitenkant totaal verroest waren maar die aan de binnenkant wonderwel nog droog waren en waarvan de film dus gered kon worden. Onder die films veel Fox Movietone Journaals uit de jaren zestig, korte paardenfilms die paardenliefhebber Sintenie vaak draaide in het voorprogramma (onder andere de Amerikaanse korte film WORTH RUNNING FOR uit 1969 die ik indertijd diverse keren in Tivoli gezien heb), recla mefilms en een Bio-vakantieoordfilmpje met Dorus, geti teld BIJ DORUS OP SCHOOT (die film zou tegenwoordig anders heten, dunkt me). Verder het laatste uur van Fons Rademakers' mega-epos MAX HAVELAAR (1976) en een brandbaar filmjournaal uit 1945 met onder andere de eer ste viering van Alkmaars Ontzet sinds de bevrijding. Ver der vonden we glasdia's met bioscoopreclame die voor de geschiedenis van de Langedijker winkels en bedrijven heel interessant zijn. Verder oude bioscoopbonnen en gram mofoonplaten uit de tijd van Sintenie's disco-experiment. Al met al een rijke oogst die de trieste laatste jaren van Tivoli met de tijd zal doen vergeten. Volgend jaar meer. Egbert Barten (1960) publiceerde onder andere (samen met Mette Peters) Meestal in het Verborgene. Animatiefilm in Nederland 1940-1945. Uniepers, Abcoude, 2000.Over de geschiedenis van de Langedijk schreef hij '...En rukte overal alles weg, waer zij trof.' De runderpest in Nederland, met nadruk op de Langedijk, in de 18de eeuw (1713-1784). De Schrijfcaemer, Noord-Scharwoude, 1983. Heeft u bijzondere herinneringen aan Theater Tivoli? Welke film zag u er met de liefde van uw leven? Trouwde U misschien in het café, of zat U op de schietclub? Of heeft U er nog gekolfd? Stuur uw mooiste of lelijkste herinneringen aan Theater Tivoli aan: Egbert Barten Wandelweg 190 1521 AM Wormerveer Plaatsing wordt niet gegarandeerd maar wordt zeker overwogen en alles wordt goed gearchi- Verroestefilmblikken. Foto auteur. Oktober 2004 23 Over de schrijver

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2004 | | pagina 24